18 ayrı hedef bombalandı!

18 ayrı hedef bombalandı!
18 ayrı hedef bombalandı!
Irak'ın kuzeyindeki Zap Kampı'ndan kalabalık bir PKK'lı grubun Türkiye'ye sızmaya çalıştığı tespit edilmesi üzerine, bugün sınırötesi hava operasyonu düzenlendi.

Güvenlik birimleri bu sabah saatlerinde Irak'ın kuzeyinden Zap Vadisi'ni kullanarak Türkiye sınırına yaklaşan bir grup PKK 'lı tespit etti. Alınan istihbarat üzerine Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan bölgeye önce keşif amacıyla iki uçak gönderildi. Yapılan keşif uçuşunun ardından saat 11.00 sıralarında 8'inci Ana Jet Üssü'nden peş peşe havalanan tam techizatlı 6 F-16 savaş uçağı, Hakkari'nin Çukurcu İlçesi üzerinden geçerek Kuzey Irak'ta Zap, Haftanin ve Metina bölgelerinde tespit edilen hedefleri bombaladı.

Yetkililer, sınırın Irak tarafından Türkiye'ye geçmek isteyen kalabalık bir PKK'lı grubun tespit edilmesi üzerine 12 gün aradan sonra sınır ötesi hava operasyonunun düzenlendiğini belirtti. Tespit edilen grubun Zap Vadisi'ni kullanarak Türkiye'ye sızma girişiminde bulundukları iddia edildi. Bölgede hareketli PKK'lı grubun geçiş güzergahlarının da bulunduğu toplam 18 hedefin şu ana kadar bombalandığı belirtildi. Irak'ın kuzeyinde başlatılan operasyonun bölgeye gönderilen takviye uçaklarla devam ettiği ileri sürüldü.

Felat BOZARSLAN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/111683411168347

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ikiyuzluluk - Ali Fistan

  Ayrilmak isteyen Kurtler'i savunmam. PKK gibi bir orgutu ise asla. Benim bu haberde baktigim bir baska nokta var: Suriye ile olan krizde Suriye'nin hava sahasina girmedigimize dair devlet temsilcilerimiz israciydi degil mi? Belki girmemiziszdir, dogrudur. Ancak sebep ne olursa olsun baska bir ulkenin, Irak'in sinirlarina, bagimzsiligina, hava sahasina saygi gostermeyip babasinin hani gibi kullanan Turkiye, Suriye ile yasanan olayda, yillardir suren ikiyuzlu politikasi nedeniyle, Suriye karsiti batililarin bile destegini almakta zorlanmistir. Devlet seviyesinde demiyorum, halk seviyesinde. Turkiye yillardir suren bu kisiliksiz, cifte standartli, ikiyuzlu politikasina artik son vermeli.

  Barışa Darbe - RadikalGokhan

  Hükümet dşyalog süreci oluşturmaya çalışırken sınırdan sızarak bir karakolu basmak suretiyle diyalog sürecine darbe vurmaya çalışan PKK'lılar erken farkedilip engellenmiş. Dün Nusaybin'e intihar bombacısı sokmaya çalıştılar olmadı, bugün sınırdan sızıp karakol basmaya çalıştılar olmadı, bakalm yarın ne deneyecekler. Silahlı kuvvetlerimizin özellikle bu nazik zamanda gözünü dört açması gerekir. Dün Nusaybin bugün Kuzey Irak başarısı nedeniyle hepsini kutluyorum.

  18 ayrı hedef bombalandı hk. - fgemak

  Kuzey ırakta terör örgütünü karşı hava saldırıları yapılıyor, bu arada kuzey ırak petrolleri,Türkiye üzerinden tankerlerle yurt dışına ırak adına pazarlanıyor, bu ne nane bu ne lahana turşusu,kuzey ırakla ya dost olursunuz ya da düşman bunun ikisinin ortası olmaz,Kuzey ırak yönetimi burnunun dibindeki kandile müdahale edip terör örgütünü etkisiz hale getirmiyor, Türkiye AKP yönetimi içindeki terör örgütü mihraklarının yanlış yönlendirmesi ile kalkıp kuzey ırak petrolünü yurt dışına satışına aracılık ediyor, merkezi ırak yönetimini karşısına alıyor bu nasıl dış politika bir türlü aklımız almıyor.

  Şovalye basın - hayyam...

  Bu kanın, bu ceberrut zihniyetin oluşumunda şovalye basının muazzam büyük bir rolü var. Gazetemidir, genelkurmay bürosumudur belli değil çoğu. Barıştan sözedeeksiniz ama aslında sizin barıştan ne anladığınızı biliyor muhataplarınız da; bombalamanın kılıfı tabiki "sınırdan türkiyeye sızma girişimi" olarak verilecektir. Sürü yerine koyulan halkın uyuması için. Tabi sınırların içinde yeterince elemanı olmadığı için ordan sızdırır genellikle! Yeter ya, basın ahlakından haberiniz yok tamam ama beynimize yazık bizimde...

  PARİS'İ ELEŞTİRİRKEN? - Sedat Gürsel

  Hayırdır İmralı görüşmelerinden Haftanin'i bombalama kararı mı çıtmış? Paris'te 3 PKK'lının öldürülmesine köpüren Recep Bey, Haftanin, Zap, Metina gibi yerlerdeki PKK'lıların öldürülmesi barış sürecine darbe vurmayacak mı? Yoksa PKK içinde, barış görüşmelerine karşı olan bir grup var da onlar mı enterne ediliyor? Şeffaflık yok... İmam yine bildiğini okuyor anlaşılan... Paris'te öldürürsen barış darbe alıyor ama başka yerde öldürürsen barışa katkı mı sağlıyorsunuz, anlayamadık?

  BARIŞI SAVAŞARAK MI KAZANACAĞIZ - semi ekrem

  Oğlu dagda olan annelerin gözü bu barış sürecinde, heyecan bir toplumun içinde kıpırdanarak kendini gösteriyor.Akşamın olmasını dört gözle bekleyen annelerin gözü tv de ana haberleri bekleyen müjdeli bir habere ilişir, oğlunun elindeki silahı bırakacak barışın dili konuşulduğunu sezer ama bir kabus çöker yüzündeki avurtlara yaşlı beden titrer inanmaz fakat gerçektir haberler hükümet güvercinlerle oynarken mit imralıyla görüşürken siyaset iyi niyetli izahatlarda bulunurken birden devletin bölünmez bütünlügünün bekçiligini yapan ordunun istihbarat görevlilerinin gizli zarf adı altında aldıgı iletilerin belirginligi ile savaş uçaklarımız yine pkk nin zap kampına bombardıman yagdırıyor ölen var mı bilinmez ama burda sözde habererde geçen azrailin vazifesini yapan haber kanalları onlarca kişinin etkisizleştirildigini haber yaparak analara duyuracaklar yani barış bu biçimde gelmiyecegini devlette biliyor imralıda biliyor pkk de biliyor halk ta biliyor.

  ASKERİ VESAYET DEVAM EDİYOR - METIN

  "Barış havarisi ve özgürlük timsali Adalet Kalkınma Partisi barış görüşmeleri yaparken, yapılacak iş bu? Bu iş olsa olsa Askeri vesayetin devamını isteyenlerin yaptığı bir iştir." YANİ ASKERİ VESAYET DEVAM EDİYOR HALA