18 yıl önce çalınan otomobil Manisa'da bulundu

18 yıl önce çalınan otomobil Manisa'da bulundu
18 yıl önce çalınan otomobil Manisa'da bulundu
BURSA'da oturan 55 yaşındaki Latife Meriç'in, 18 yıl önce evinin önünden çalınan otomobili Manisa'nın Salihli İlçesi'nde bulundu.Türk Telekom’dan emekli Latife Meriç’in 16 KN 252 plakalı 'Doğan S' marka otomobili 21 Eylül 1995 tarihinde evinin önünde park halindeyken çalındı. Kendisi gibi Türk Telekom’dan emekli eşi 60 yaşındaki Mehmet Yüksel Meriç ile polise giden Latife Meriç şikayetçi oldu. Meriç’in 18 yıl önce çalınan otomobili geçen pazartesi günü Salihli Tuvtürk Araç Muyane İstasyonu’nda ortaya çıktı. Buradaki muyane sırasında görevliler otomobilin şasi ve motor numaralarında eksiklik olduğunu farkedip, rapor tuttu. Durum polise ve aracın sahibi C.B.’ye bildirildi.

Polis, kayıtlarından aracın çalıntı olduğu tespit edildi. C.B.’nin de otomobili bir süre önce başka birinden noter sözleşmesiyle aldığı belirtildi. El konulan otomobil, asıl sahibi olan Latife Meriç’e teslim edildi. Eşi ile birlikte Salihli’ye gelerek otomobilini teslim alan Latife Meriç, şöyle dedi:

"Emekli ikramiyemizle bu otomobili 1994 yılında ikinci el olarak 400 bin liraya almıştık. Aldığımızda bir yıllık otomobildi. Aynı tarihte komşumuzun da otomobili çalınmıştı. O daha sonra Balıkesir’de bulundu. Uzun yıllar bulunmaması nedeniyle otomobilimizin parçalanıp, satılmış olabileceğini düşünüp, umudumuzu kesmiştik. Polisler, otomobilimizin bulunduğunu haber verince şaşırdık."

Mehmet Yüksel Meriç de otomobilin bulunması nedeniyle yaşadığı buruk mutluluğu dile getirip, emeği geçen polislere ve dikkatleri nedeniyle araç muayene istasyonu görevlilerine teşekkür etti.