18 yıl sonra ortaya çıkan film gibi öykü

Bir uyuşturucu kaçakçısına benzemek Salih Öztekin için fırsat olmuştu. Ailesine bakılacak, ev alınacak ve para verilecekti. Öztekin sahte kimlikle polise giderek, "Ben Naci Korkmaz" dedi.

İSTANBUL - Bir uyuşturucu kaçakçısına benzemek Salih Öztekin için fırsat olmuştu.
Ailesine bakılacak, ev alınacak ve para verilecekti. Öztekin sahte kimlikle polise giderek, "Ben Naci Korkmaz" dedi. Ele geçirilen 11 kilogram eroini üstlendi. Ancak yaklaşık iki buçuk yıl hapis yatıp çıkan Öztekin'e verilen sözler tutulmayınca, bu film gibi öykü 18 yıl sonra ortaya çıktı. Öztekin gerçekleri anlattı ve polis Naci Korkmaz'ı yakaladı.
Bundan 18 yıl önce, 1989 yılında Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri Bakırköy'de bir operasyon yaptı ve 11 kilo eroin ele geçirdi. Operasyondan iki yıl sonra hakkında arama kararı bulunan Naci Korkmaz, savcılığa giderek, cezasını çekmek istediğini söyledi ve teslim oldu. Oysa teslim olan kişi Korkmaz'a benzeyen ve sahte kimlik kullanan Salih Öztekin'di. Naci Korkmaz, para, araba ve ailesine bakılacağı sözleri vererek Öztekin'i yerine hapse girmesi için ikna etmişti.
32 ay hapiste yattı
Yargılama sonunda da 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 32 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. Korkmaz'ın yardımıyla bir süre Almanya'da işçi olarak çalışan Öztekin, ev, araba ve ailesine bakılması vaatleri yerine getirilmeyince gerçekleri itiraf etmeye karar verdi.
Aksaray'da yakalandı
Öztekin polise gitti ve olanları anlattı. Polis iddiaları araştırdı, parmak izi kayıtlarına baktı. Öztekin'in gerçeği söylediği anlaşılınca, ekipler Korkmaz'ı yakalamak için harekete geçti. Korkmaz, dün Aksaray Vatan Caddesi'nde otomobili durdurularak yakalandı. Korkmaz 18 yıl önce ele geçirilen 11 kilogram eroinle ilgili olarak tutuklandı.