19 Mayıs coşkusu

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 82. yıldönümü kutlandı. Ankara'da, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer, özürlü gençler resmi geçit yaparken gözyaşlarını tutamadı. İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'daki gösteriler büyük beğeni topladı. Anıtkabir ise, resmi törenlerin ardından gün boyu, çoğu gençler olmak üzere, yurttaşların akınına uğradı.

ANKARA - 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve dış temsilciliklerde coşkuyla kutlandı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen binlerce genç, sabah saatlerinden itibaren Anıtkabir'i
doldurdu. Kutlamalar Cumhurbaşkanı Sezer'in Anıtkabir'de Atatürk mozolesine çelenk koymasıyla başladı. Askeri ve siyasi erkân daha sonra 19 Mayıs Stadyumu'na geçti. Öğrenciler, 'çağdaş Türkiye AB sürecinde' yazılı motiflerden oluşan fon ve müzik eşliğinde, hazırladıkları gösteriyi sundular. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer, özürlü gençler resmi geçit yaparken gözyaşlarını tutamadı.
İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'daki gösterilerde de gençler büyük beğeni topladı. Antalya'daki törenler ise Atatürk Stadı'nda yapıldı. Liseli gençlerin dans figürleri izleyenlerin ilgi odağı oldu. Samsun'da da Atatürk'ün karaya çıkışı temsili olarak canlandırıldı.