2.5 saatlik uçak yolculuğu sis olunca 24 saat sürdü

Türkiye'nin pek çok bölgesinde hava ve deniz ulaşımının dün ve önceki gün tek bir patronu vardı: O da sis. İsrail'den İstanbul aktarmalı Ankara'ya gelmeye çalışan gazeteci bu yüzden bir rekor kırdı!

İSTANBUL - Türkiye'nin pek çok bölgesinde hava ve deniz ulaşımının dün ve önceki gün tek bir patronu vardı: O da sis. İsrail'den İstanbul aktarmalı Ankara'ya gelmeye çalışan gazeteci bu yüzden bir rekor kırdı! 2.5 saatlik yolculuğu 24 saatte tamamlayabildi.
Tel Aviv'den İstanbul aktarmalı Ankara'ya gelecek THY uçağına binen Turkish Daily News Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Kanlı, Doğu Ekspresi yolcusu kadar yorgundu: "Çarşamba 17.30'da Tel Aviv'den kalkması gereken uçak, İstanbul'daki sis nedeniyle bir saat gecikti. İstanbul'a inmemize izin verilmeyince Antalya'ya yönlendirildik. Gece 01.30'a kadar Antalya'da bekletildik. İstanbul'a geldikten sonra da Ankara için uçak bekledik. 2.5 saatlik yolculuk, sis nedeniyle 24 saati buldu" dedi.
İstanbul'a Avrupa'dan gelen uçaklar Ankara'ya, Ortadoğu ve Asya'dan gelen uçaklar Antalya'ya yönlendirildi. Antalya ve Esenboğa havalimanlarında bekletilen yolcuların bir kısmı İstanbul'a gönderilirken, bir kısmı da otellere yerleştirildi. İstanbul'da dün 391 şehir hattı vapuru, 40 deniz otobüsü seferi gerçekleştirilemedi.
Sis gidiyor, yağış geliyor
Meteoroloji'yse İstanbullunun sis esaretinin bugün biteceğini açıkladı. Ancak, meteorolojik verilere göre yoğun sis, bugünden itibaren yerini sağanağa bırakıyor. Yine de İETT, sisin bu sabah da etkili olması ihtimalini göz önünde bulundurarak, saat 06.30'dan itibaren Kadıköy-Mecidiyeköy ve Kadıköy-Beşiktaş hattında 100 ek sefer koydu. (Radikal, aa, dha)