2.5 yaşında 43 saat ormanda

Sinop'ta 2.5 yaşındaki Hamdiye Aydın, kaybolduktan 43 saat sonra, kurt, tilki ve ayı dolu ormanda, bir ağaç altında bulundu. Aç-susuz kalan Hamdiye tedavi görüyor.
Haber: KENAN TÜRKSEVEN / Arşivi

SİNOP - Şeyhli Köyü'nde 'Bebek Firarda' filmini hatırlatacak bir olay yaşandı. 78 yaşındaki babaannesi Fatma Aydın ile birlikte kalan 2.5 yaşındaki Hamdiye, geçen cumartesi saat 14.00'te ortadan kayboldu. Gerze'de oturan Melek ve Osman Aydın çiftinin dört çocuğundan en küçüğü olan Hamdiye bir türlü bulunamadı.
Gerze İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan 25, Samsun Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği'nden 15 kişilik tim, iki köpek ile birlikte seferber oldu. Gece-gündüz aranan Hamdiye kaybolduktan tam 43 saat sonra, pazartesi günü saat 09.00'da, evin 1 kilometre uzağındaki ormanda, bir ağacın altında otururken bulundu. Kurt, ayı ve tilki gibi hayvanların yaşadığı ormanda açlık ve susuzluktan bitkin halde bulunan Hamdiye, Sinop Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hiç yara izine rastlanmayan, ancak bitkin olduğu için serum bağlanan Hamdiye'nin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Doktorlar, tedavi altındaki Hamdiye'nin psikolojik durumunun bozuk olduğunu, kendine gelmesi için biraz zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7504727504720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.