2 bakan oğlu tutuklandı

2 bakan oğlu tutuklandı
2 bakan oğlu tutuklandı
Savcılık, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan tutuklandı.

Savcı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Bakan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Bayraktar ile Rıza Sarraf tutuklandı. En çarpıcı detay ise savcıların tutuklama talebini oy birliği ile almaları oldu.

49 şüpheliye yöneltilen suçlamalar ise şöyle:"Altın kaçakçılığı, rüşvet almak-vermek, imar kirliliği, kara para aklama, sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik"

"17 Aralık" operasyonu kapsamında gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlunun Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Bayraktar, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, İş adamı Reza Zarrab, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İş adamı Ali Ağaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 71 kişi bu sabah Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilmişti.

49 ŞÜPHELİYE TUTUKLAMA İSTEMİ

Savcılık sorgularının tamamlanmasının ardından Barış Güler, Kaan Çağlayan, Süleyman Aslan, Reza Zarrab ve Mustafa Demir'in de aralarında bulunduğu 49 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. 18 kişi savcılık tarafından serbest bırakılırdı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlunun Kaan Çağlayan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, İş adamı Reza Zarrab'ın aralarında bulunduğu birinci soruşturmada 14 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilirken 7 kişi serbest bırakıldı. Fatih Belediye Başkanı'nın içinde bulunduğu soruşturmada 21 tutuklama talebiyle sevk edilirken 1'i adli kontrol uygulanması talebiyle olmak üzere 6 kişi serbest bırakıldı.

BAYRAKTAR ADLİ KONTROLLE SERBEST

Ali Ağaoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Bayraktar'ın da içinde bulunduğu soruşturmada ise 14 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilirken, 3 kişi adli kontrol uygulanması talebiyle toplam 9 kişi serbest bırakıldı.Mahkeme, Bakan Bayraktarın oğlu Oğuz Bayraktar'ın da aralarında bulunduğu 14 kişinin serbest bırakılmasına karar verdi. Bu kişiler için adli kontrol istendi ve yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Yolsuzluk operasyonunu 'çakmak kamera' hızlandırmış


GENEL OLARAK SUÇLAMALAR
Şüphelilere yöneltilen suçlamalar ise şöyle: "Altın kaçakçılığı, rüşvet almak-vermek, imar kirliliği, kara para aklama, sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik"

Bağış'ın özel kalem müdürü: Para sayma makinesini polis koydu!


SAVCILAR ARASINDA İHTİLAF YOK, OY BİRLİĞİ VAR

Tutuklama talebinde soruşturmanın 4 savcısı arasında ihtilaf yaşanmadı, karar oy birliğiyle alındı. Son atamalardan sonra soruşturmaları Celal Kara, Mehmet Yüzgeç, Mustafa Erol ve Ekrem Aydıner yürütüyor. 

Tüm mal varlıklarına el konuldu


  http://www.radikal.com.tr/116727311672739

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Buz Dağı - Selimserincan

  Hemen örtbas etmeyin.Altını deşin bakın daha alttan ne cevherler çıkacak.Oğulları bunları götürüyorsa,babaları neler götürüyor acaba?

  bizde öyle diyoduk zaten - wollywood

  bakanların felan tutuklanmasını bekleyenler daha çoooook bekler avucunuzu yalarsınız.

  harbi ağa - wollywood

  ali ağaoğlu bastırdı parayı serbest kaldı tabi .

  - - interstellar5555

  van'da -25 derecede terlikle okula gidiyor çocuklar... yazıklar olsun, haram olsun, allah bin lanet getirsin üzerinize, başka söylenecek hiçbir şey yok.

  BURASI TÜRKI-YE - pispor

  Yolsuzluk kaçakçılık rüşvet hırsızlık yapanlara ekonomist adil hakça düzen isteyene terörist denildiği ülke

  helal etmiyorum.. - yellowknife

  benim anlamadigim bakan guler butun vurgunu yapiyor ve tayyip halen nasil koruyor yoksa ortaklarmi!!!!

  TÜRKİYE - şev_baş

  Adaletini seveyim Türkiye..!! Birilerinin çocukları donarak, bakımsızlıktan ölürken, kış günü incecik hırka ile terlikle okula giderken birilerinin çocukları milyon dolarlarla oynuyor... Aradaki fark 'BABA' farkı gibi görünse de aradaki fark 'ŞEREF FARKI'...