2-B'de son dakika değişikliği

2-B'de son dakika değişikliği
2-B'de son dakika değişikliği
2-B yasa tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Tasarıya verilen değişiklik önergesiyle komisyonda yüzde 50'ye düşürülen rayiç bedel yeniden yüzde 70'e yükseltildi.

TBMM Genel Kurulu, 2-B olarak bilinen Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazine'ye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı'nı görüştü. Tasarı, görüşmelerin ardından, kabul edilerek yasalaştı. Arazilerin satış bedeline ilişkin madde üzerinde, AK Parti değişiklik önergesi verdi. Kabul edilen önergeyle, hak sahiplerine doğrudan satılacak olan taşınmazların satış bedeli, rayiç bedelin yüzde 50'sinden 70'ine çıkarıldı. Satış bedelini peşin olarak ödeyen hak sahiplerine yüzde 20, yarısını peşin ödeyen hak sahiplerine ise yüzde 10 indirim yapılacak.


  http://www.radikal.com.tr/108538810853884

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP'nin Sahil halkına bakışı bir daha tescillendi... - sahure

  Son çıkan ve 2B diye adlandırılan yasa sahilden 5000 m genişliğindeki bir alanda geçersiz olarak meclisten geçti.Bu yasa 8500 km uzunluğunda bir sahile sahip ülkemizde 5x8500=42500km2 lik bir alanda geçersiz olarak çıkmıştır.Eğer yasa kıyı yasamızla eşgüdümlü çıkarılabilse idi,sahilden 100 m içinde geçersiz olarak çıkarılırdı.Bu yapılmadığına göre,bu yasa büyük sermayeye yer açmak için çıkarılmıştır.Nerde kaldı Şeyh Edepalinin vasiyeti ?.

  PARA PARA PARA paraya tapmak - HARAYDIN

  Herşeyi para sanmak paraya tapanların işidir. Herşey para değildir. Evren tüm canlıların ortak kullanım alanıdır. Hey yeri sadece insanın para kazanması için betonlaştırılabilecek alan sanmak maddeye tapmak demektir. Bir kere kanundaki kişi başına yeşil alan 10 m2 den 50m2 çıkarılmalıdır.Kirleticilerin sınırsız arttığı yerde koruyucuları bağlamak olmaz. İkincisi 10m2 iken bile kişi başına 2 en fazla 4 m2 yeşil alan ayırarak her yeri betonlaştıran belediyelerin eline 2B diye yeni betonlaştırma hakkı verilemez. 2B madem ormandı. Madem orman vasfını betonlaştıran insanlar kaybettirdi, o insanlar eliyle ormanlar geri gelmeli.2B satışı her parsele beton mağara anlamına gelmez.2B arazileri yüzde 95'i ağaçlandırlıkmak şartıyla yüzde 5 bina yapım hakkı olarak ancak insan olmanın hakkı olur. Bu da parseller birleşir kat karşılığı yüksek binalar yapılır herkes arsası oranında daire sahibi olur. Öyle her tarafa beton mağara 2B numarasıyla beton mağaralardan çalışmadan üretmeden asalakça zengin olmak yok. Adamın tarlasına 900 daire vermişler, oysa tarlanın satış değeri 9 daire etmiyor, bu nasıl olur? 2B orman vasfını kaybetmiş ağaç dikilmez ağaçlardan 10 kat yüksek bina dikilir dersiniz, birbirinin yatak odasını röntgenleyen sapık yetiştirecek şekilde iç içe bina yaparsınız elbette alır 990 daire.Bu ne insanlığa ne müslümanlığa sığar.2B parsel satışı olabilir.Ama bina yapma hakkı sadece yüzde 10 bahçeli müstakil, yüzde 5 yüksek bina yapım hakkı olmalı. Bu yüzde 5 bina yüzde 95 ormanın yeniden dikme bakma sulama çapalama gübreleme sorumluluğunuda alan kooperatifler eliyle olmalı.

  AKP - denizkorkmaz

  Önce Rant yaratır sonra da yarattığın Rant'ı yandaşla paylaşırsın.Arada halkın ve bu toprakların ekonomik değerleri,doğal kaynakları talanlanır ama o kadarcık kusur kadı kızında da olur.

  2B - mataman

  Sayesinde butceye buyuk bir gelir olacagini umuyorum. Hukumet iyi bir is yapti