2 saatte üç cinayet: Fatih'te seri katil mi var?

2 saatte üç cinayet: Fatih'te seri katil mi var?
2 saatte üç cinayet: Fatih'te seri katil mi var?
Fatih'te 37 yaşındaki Songül Polat, kullandığı cipin içinde başından silahla vurularak öldürüldü. 1 saat sonra 26 yaşındaki Aziz Caner Emre eski bir handaki odada başından silahla vurularak öldürüldü. İki olaydan kısa bir süre sonra da 39 yaşındaki Yaşar Deli, Kocamustafapaşa Meydanı'nda uğradığı satırlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Bir şüpheli var.

İSTANBUL - Edinilen bilgiye göre, ilk cinayet saat 15.00 sıralarında Yedikule, Mermer Kule Sokak üzerinde meydana geldi. Songül Polat’ı 34 YC 4909 plakalı cipin içinde başından kurşunlanmış olarak ölü bulundu. Silah sesleri üzerine aracın bulunduğu yere koşan vatandaşlar Songül Polat'ı kanlar içinde görünce durumu 112 Sağlık ekipleri ile polise bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Songül Polat'ın öldüğünü belirledi. Polis, inceleme yaptıkları cipin yakınında 3 adet boş kovan buldu. Kadının cesedi Adlı Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

BAŞINDAN TABANCAYLA VURULDU
Bu cinayetin ardından saat 16.00’da 26 yaşındaki Aziz Caner Emre, Seyit Ömer Mahallesi Silivrikapı Caddesi No:32’deki Dokurhan isimli eski bir handa, arkadaşına ait odada başından tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Olay yerinde yaşamını yitiren Aziz Caner Emre’nin cinayetten suç kaydının bulunduğu belirtildi. Emre'nin cenazesi olay yerindeki incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

SATIRLI SALDIRICI SONUCU ÖLDÜ
Art arda yaşanan iki cinayetten sonra saat 17.00’da 39 yaşındaki Yaşar Deli, Kocamustafapaşa Meydanı’nda satırlı saldırıya uğradı. Yüzüne, boğazına, koltuk altına ve sırtına aldığı satır darbeleri sonucu ağır yaralanan Yaşar Deli, olay yerine çağırılan ambulansla Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Deli, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

İSTANBUL POLİSİ ALARMA GEÇTİ
Cinayetlerin peş peşe işlenmesi dikkat çekerken İstanbul polisi alarma geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile Fatih Asayiş Büro Amirliği ekipleri, cinayetler ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis ekiplerinin cinayetlerin şüphelisi olarak Deniz Ş. isimlim bir kişiyi aradığı öğrenildi.
Öte yandan Yaşar Deli'nin dayısı olduğunu söyleyen Murat Altın cinayetlerle ilgili, "Diğer ölen kişileri de tanıyorum. Onlar da bizim akrabamız sayılıyor" dedi. (Çağatay KENARLI-İbrahim AKTÜRK-Soner HASIRCIOĞLU / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114725211472521

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nasıl bir gazetecilik ? - sks222

  Ajans tüm gazetelere haber diye birşeyler geçiyor. Siz de bir başlık atıp salıyorsunuz ortalığa. Başlıklar amaçlı, O başlık bile habere ters oluyor çoğu zaman. Ajansların zaten ne olduğunu görüyoruz. Resmen sistemin işleyişi halkın yönetilmesini bu ajanslar yapıyor. Nasıl pis bir şekilde çalıştıklarını da Gezi sürecinde çok net gördük. Gelelim şu haber bozuntunuza. Aynı haber sabah saatlerinde de vardı. Jipinde 37 yaşında kadın öldürüldü. Jip mi ? Ne jipi ya da bu fotoğraf bu habere ait değil. Oysa 2 haberde de jip diyor sık sık. Neden polis haberi öyle geçti diye mi ? Tabi haber diyoruz ama burada gazetecinin tek araştırması tek bilgi vermesi yok. Polis ne verdiyse o. Ne iş yaparmış, nasıl olmuş, yakınları haberdar mıymış ? Polisin peşinde olduğu şüpheliler varmıymış ? Sapık koca infazı mı ? Para işi mi ? Hiç bir iz sürülmemiş hiçbir veri yok.