2 saatte üç cinayet: Fatih'te seri katil mi var?

2 saatte üç cinayet: Fatih'te seri katil mi var?
2 saatte üç cinayet: Fatih'te seri katil mi var?
Fatih'te 37 yaşındaki Songül Polat, kullandığı cipin içinde başından silahla vurularak öldürüldü. 1 saat sonra 26 yaşındaki Aziz Caner Emre eski bir handaki odada başından silahla vurularak öldürüldü. İki olaydan kısa bir süre sonra da 39 yaşındaki Yaşar Deli, Kocamustafapaşa Meydanı'nda uğradığı satırlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Bir şüpheli var.

İSTANBUL - Edinilen bilgiye göre, ilk cinayet saat 15.00 sıralarında Yedikule, Mermer Kule Sokak üzerinde meydana geldi. Songül Polat’ı 34 YC 4909 plakalı cipin içinde başından kurşunlanmış olarak ölü bulundu. Silah sesleri üzerine aracın bulunduğu yere koşan vatandaşlar Songül Polat'ı kanlar içinde görünce durumu 112 Sağlık ekipleri ile polise bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Songül Polat'ın öldüğünü belirledi. Polis, inceleme yaptıkları cipin yakınında 3 adet boş kovan buldu. Kadının cesedi Adlı Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

BAŞINDAN TABANCAYLA VURULDU
Bu cinayetin ardından saat 16.00’da 26 yaşındaki Aziz Caner Emre, Seyit Ömer Mahallesi Silivrikapı Caddesi No:32’deki Dokurhan isimli eski bir handa, arkadaşına ait odada başından tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Olay yerinde yaşamını yitiren Aziz Caner Emre’nin cinayetten suç kaydının bulunduğu belirtildi. Emre'nin cenazesi olay yerindeki incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

SATIRLI SALDIRICI SONUCU ÖLDÜ
Art arda yaşanan iki cinayetten sonra saat 17.00’da 39 yaşındaki Yaşar Deli, Kocamustafapaşa Meydanı’nda satırlı saldırıya uğradı. Yüzüne, boğazına, koltuk altına ve sırtına aldığı satır darbeleri sonucu ağır yaralanan Yaşar Deli, olay yerine çağırılan ambulansla Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Deli, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

İSTANBUL POLİSİ ALARMA GEÇTİ
Cinayetlerin peş peşe işlenmesi dikkat çekerken İstanbul polisi alarma geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile Fatih Asayiş Büro Amirliği ekipleri, cinayetler ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis ekiplerinin cinayetlerin şüphelisi olarak Deniz Ş. isimlim bir kişiyi aradığı öğrenildi.
Öte yandan Yaşar Deli'nin dayısı olduğunu söyleyen Murat Altın cinayetlerle ilgili, "Diğer ölen kişileri de tanıyorum. Onlar da bizim akrabamız sayılıyor" dedi. (Çağatay KENARLI-İbrahim AKTÜRK-Soner HASIRCIOĞLU / DHA)