2. soruşturmada büyük kriz: Operasyon yapacak polis kalmadı

2. soruşturmada büyük kriz: Operasyon yapacak polis kalmadı
2. soruşturmada büyük kriz: Operasyon yapacak polis kalmadı
Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda bugün yeni bir operasyonun başlaması İstanbul'a Emniyeti'ne yeni atanan polisler tarafından önlendi.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

 

İSTANBUL - Talimatın verildiği İstanbul Savcılığı’ndaki kriz halen devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yeni atanan mali şube gibi bazı şubelerin müdürleri halen İstanbul Adliyesi’nde Başsavcıvekili ile görüşüyor.

Rüşvet ve yolsuzluk iddiasıyla 17 Aralık’ta başlatılan operasyonun 2. dalgası için bu sabah talimat verildi. Aralarında yine çok önemli isimlerin bulunduğu uzun bir liste hazırlandı. Bu kişiler hakkında evlerinde ve iş yerlerinde arama kararları bulunuyordu. Çok sayıda da gözaltı işlemi yapılacaktı.


Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yeni atanan şube müdürleri, yeni bir talimat aldıklarını, Başsavcılığın bilgisi olmadan yeni bir operasyona başlamayacaklarını ileri sürdü. Ve operasyon başlamadı.

Kriz halen İstanbul Adliyesi’nde devam ediyor. Yeni polis müdürleri, yeni bir talimat aldıklarını, İstanbul Başsavcılığı’nın operasyonlardan haberi olmadan işlem yapamayacaklarını belirtti. Sabah saatlerinde başlaması gereken operasyon halen başlayamadı. Yeni polis müdürleri İstanbul Adliyesi’ne gelerek Başsavcıvekili ile görüşmeye başladı. Görüşme halen devam ediyor.

İddialara göre, İstanbul Emniyeti yeni bir operasyon başlatmamak için direniyor. Operasyonun ardından başlatılan yeni görev değişikliklerinden İstanbul Emniyet Müdürü ve şube müdürlerinin yanı sıra, baş komiserler, komiserler hatta düz memurlara kadar çok sayıda polisin yeri değiştirilmişti. Çaycının dahi işine son verildiği belirtilen emniyette yeni operasyonları yapacak polis kalmadığı belirtiliyor.

Savcılığın da rüşvet ve yolsuzlukla ilgili başlatılması planlanan 2. Dalganın sümenaltı edilmesi ihtimali bulunduğundan şüphe duydukları belirtiliyor.

 

Operasyonda ikinci dalga geliyor!

 

 


  http://www.radikal.com.tr/116800311680039

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ahiretlik tiyatro.... - parrhesias

  diktatörlüğünü acaba şimdi nasıl örtbas edecek.. olmayan Hukuk'u istediği gibi kullanan ecdatlarının bile son dönemde yapmaya cesaret edemedikleri kamu vicdanını yok saymak diktatörlük değil mi... kendi seçmeni bile bu tiyatroyu izlerken bu zamana kadar nasıl kullanıldıklarının pişmanlığı içindeler.. düğmeye basıldı hiç bi zaman demokrasi, eşitlik, hakkaniyet, liyakat, adalet, dürüstlük kaygıları yoktu.. ama tiyatronun ilk sahneleri izleyene hoş anlar yaşattı perde arkasını göremedik. artık pislikler ortaya saçıldı hangi Müslüman bunun arkasında durmaya dewam edecek acaba.. birileri sizi kullanıyor ey milli irade...

  Yeniçeri isyanları gibi - huberhirsch

  Polislerin kanunen emirlerine uymak zorunda oldukları savcılara başkaldırması yeniçeri isyanları kadar korkunç bir olay. Düşünün ki, kanunda açık açık adli kolluk güçleri bağlı bulundukları savcıların talimatıyla bağlıdır yazıyor ama polisler kanunu tanımayarak isyan ediyor. Korkunç.

  2.soruşturmada büyük kriz hk. - runekson

  Hükümet iyice çuvallamaya başladı,kafasına estiği gibi yönetmelik çıkarıyor,görevini yapana emniyet personelini görevden alıyor,başbakan halen millete gazel okuyor,türgev olayında başbakanın oğlu damadı,damadının kardeşi cümbür cemaat ailece şirketin içine dahil olmuşlar,şimdi de ailece başbakan olarak yurt dışı gezileri tertip ediyorlar yiyorlar içiyorlar geziyorlar,millete gazel okuyorlar,sakaryada konuşma yapacakmış "Beraber yürüttük biz bu yollarda şarkısıyla moral bulmaya çalışıyor,ne kadar yürüttüklerini açıklamıyorlar.başbakanın istifa etmesini seçimlere kadar AKP gurubu içinden yeni bir dürüst kadro çıkarılmasını,kadronun taraflı davranmadan 11 yılda yapılan yağmanın faturasını bu zatlara ödetmesi gerektiğini düşünüyoruz,eğer tarafsız ve dürüst olabilirlerse.

  ergenekon - cdemirkıran

  asıl örgüt buradaymış da şimdi ortaya çıkıyor. savcının tutukla dediğini tutuklamayan polisler , polise dur emri veren emniyet müdürleri, valiler ... türkiye hiç görmeği büyüklükte bir çete ile mücadelede... ordu bile yaomadı bunların yaptığını. ordu evlerinden paşaar giderken hop durun bakalım demedi. hem de kanıt yok bir şey yokken... şimdi bu çetenin içeri tıktığı onca avukat, asker, öğrenci, yazar, siyasi nasıl bir kumpoasa kurban gitti görebiliyor musunuz? şşşt size söylüyorum şaşkın muhafazakarlarla, yetmez ama evetçiler...

  sonra yapılmasının da bir anlama kalmadı zaten.. - mfrtky

  tebrikler erdoğan. yine yaptın yapacağını.

  akp nin yönettigi ülkeme bakin hele - meftun1917

  emniyetin savcinin talimatini yerine getirmemesi resmen darbe tesebbüsüdür ve emir aldiklari yer basbakandir aciktir savci jandarma gücleri ile operasyonlari yapabilir yada baska illerden destek isteyebilir!!

  Müdahale - d150f

  Soruşturmayı yürüten tüm birimleri alt üst ettikten sonra, bakanlar istifa etseler ne olur etmeseler ne olur.. Şerefli bir siyasetçi bir an bile düşünmeden istifasını halkın önünde sunardı. Kapalı kapılar ardında hangi hesaplar yapıldı da istifalar bugune kadar bekletildi..Halkın nezdinde bu istifaların hiç bir anlamı kalmamıştır. Bu istifaların AKP yi ve hükümeti temizleyeceği söylentileri, halkı salak yerine koymaktan başka birşey değildir.