20 tonluk köprüyü çalanlar tutuklandı

20 tonluk köprüyü çalanlar tutuklandı
20 tonluk köprüyü çalanlar tutuklandı
Gölcük'te 20 ton ağırlığındaki köprüyü oksijen kaynağı ile parçalara ayırdıktan sonra hurdacılara sattığı belirlenen 3 kişi tutuklandı.

GÖLCÜKKocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaklaşık 20 ton ağırlığındaki köprüyü oksijen kaynağı ile parçalara ayırdıktan sonra hurdacılara sattığı belirlenen 3 kişi tutuklandı.

Gölcük'e bağlı İhsaniye Mahallesi'nin Karakaş Mevki'inde oturanların bağ ve bahçeleri ile mahallenin üst kesiminde yapılan evlere gidip gelmede kullandıkları, üzerinden traktör ve otomobil de geçebilen Hisardere üzerindeki 15 yıllık köprü kısa süre önce çalındı. Hırsızlığın ortaya çıkmasının ardından harekete geçen polis kapsamlı araştırma yaparken bölgedeki hurdacıları da tek tek taradı.

Yapılan araştırmalarda, Hisardere'nin ıslah çalışmasını yapan müteahhit firmada çalışan İlyas Sami Türker, adlı iş makinesi operatörünün, kaynakçı Çetin Cansu ve Şeyho Durmaz ile birlikte demir köprüyü oksijen kaynağı ile bulunduğu yerde parçalara ayırdıktan sonra iş makinesi ile kamyona yükledikleri, ilçede bulunan Mehmet Eşssiz ve oğlu İsmail Eşssiz'e ait hurdacıya 5 bin 400 TL'ye sattıkları belirlendi. Bu kişileri gözaltına alan ekiplerin araştırmalarında, 20 ton ağırlığındaki köprü parçalarının, aracı iki hurdacıdan daha geçtikten sonra Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bulunan bir Demir Çelik Tesisi'ne gönderildiği ve muhtemelen burada da diğer hurda demirlerle birlikte eritildiği anlaşıldı. Kocaeli Emniyet müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekiplerinin yoğun çalışması sonucu yakalandıktan sonra dün İzmit'te alınan ifadelerinden sonra Gölcük İlçe Adliyesi'ne sevkedilen İlyas Sami Türker, Çetin Cansu ve Şeyho Durmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hurdacı baba ile oğul ise emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı

Hisardere'den geçemeyen semt sakinleri ise buraya bir an önce yeni bir köprü yapılmasını istiyor.


SONER GÜLEZER / DHA