20 trilyonluk miras öyküsü

'Gömlek kralı' olarak tanınan işadamı Ömer Akın'ın ölümünden sonra kardeşleri ve eşi arasında başlayan ve beş yıl büyük mücadelelere sahne olan 20 trilyon liralık servet, sonunda taraflar arasında paylaşıldı.

İZMİR - 'Gömlek kralı' olarak tanınan işadamı Ömer Akın'ın ölümünden sonra kardeşleri ve eşi arasında başlayan ve beş yıl büyük mücadelelere sahne olan 20 trilyon liralık servet, sonunda taraflar arasında paylaşıldı. Ünlü tekstilcinin 1996'da ölümünden sonra başlayan miras savaşı şöyle gelişti: Akın'ın ölümünden 20 gün sonra doğan kızı E'ye 20 trilyon lira servet kaldı. Akın'ın iki kardeşiyle eski eşi, savcılığa başvurarak Akın'ın genç eşi Berrin Akın ve arkadaşı Dr. Hayrettin Akan
tarafından zehirlenerek öldürüldüğünü, bebeğin de Akın'dan olmadığını öne sürdü. Mezardan çıkarılan cesede ve bebeğe DNA testi yapıldı. Sonradan başka biriyle evlenen Berrin Özdilek (Akın) ile Dr. Hayrettin Akan'a dava açıldı. Taraflar beraat etti, ancak çocuğun babasının Akan olduğu anlaşıldı.
Beş yılın sonunda anlaşan Berrin Özdilek, Ömer Akın'ın kardeşleri Ümran ve Önder
Akın'la mirası paylaştı. Mirasın yarısını Berrin Özdilek aldı, kalan yarısı iki kardeşe paylaştırıldı. Hayrettin Akan'ın nüfusuna geçen küçük E. ise mirastan mahrum kaldı.