20 üniversiteden 133 iletişim öğrencisine Doğan ödülü

27 üniversiteden 857 öğrencinin katıldığı 18. Genç İletişimciler Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler dün düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

İSTANBUL - 27 üniversiteden 857 öğrencinin katıldığı 18. Genç İletişimciler Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler dün düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Başarı kürsüsüne 133 öğrenci çıkarken, en çok ödülü alan üniversite Selçuk Üniversitesi oldu.
Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından her yıl geleneksel olarak iletişim fakülteleri arasında düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri önceki akşam Doğan TV Center'da törenle verildi. İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın yanı sıra medya ve eğitim dünyasının önemli isimleri törende bir araya geldi.
Törende 20 üniversiteden 133 öğrenci kürsüye çıkarak ödül sevincini yaşadı. Söyleşi dalında ilk üçe girenler ödüllerini Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve Kadir Topbaş'ın'ın elinden aldı. Aydın Doğan, yarışmada birincilik kazanan fakültelerin dekanlarına plaket sundu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Korkmaz Alemdar, "1980'li yıllardan beri medyadaki varlığınız, deneyimleriniz sadece bir ödül töreniyle geçiştirilecek kadar değil, çok önemli bir birikimi sergiliyor. Umarım dünyadaki dönüşüm ve değişime tanıklık eden sizin gibi birinin ödül vermenin ötesinde yol gösterme görevini de yerine getirmesine tanıklık ederiz" diye konuştu.
Törende ödül kürsüsüne en çok Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin öğrencileri çıktı. 14 ödülü Konya'ya götüren Selçuk Üniversitesi'ni, İstanbul Ticaret ve Yeditepe üniversiteleri takip etti. Dereceye giren iletişimciler, para ödüllerinin yanı sıra çeşitli hediyeler de kazandı.