2010 havası şoke edecek!

2010 havası şoke edecek!
2010 havası şoke edecek!

Yılın ilk günü istanbul?da 20 dereceye kadar çıkması beklenen sıcaklık, pazartesi altı dereceye düşecek. Fotoğraf: UĞUR CAN / DHA

Bugün ve yılın ilk günü tüm yurtta hava ılık. Ama ardından 'şok' soğuk geliyor

İSTANBUL - Yılın son ve gelecek yılın ilk gününü mevsim normalleri üzerinde ılık geçirecek olan Türkiye’de cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar hızla düşecek. İstanbul’da yarın 20 derece olması beklenen sıcaklık, pazartesi altı dereceye kadar düşecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü daha önce yaptığı açıklamalarda yılbaşında havanın ılık olacağını duyurmuştu. Meteoroloji’nin yeni beş günlük tahminine göre yılın son günü olan bugün Doğu Anadolu’nun doğusu dışında yurtta yağış beklenmiyor. Yılın ilk günü olan yarın da Batı Akdeniz kıyıları dışında yağış yok.
Cumartesi gününden itibarense haritalar yağmur ve kar gösteriyor. Cumartesi ve pazar günü Doğu Anadolu karlı, diğer bölgeler yağmurlu olacak.
Pazartesi günüyse kar yağışı etkisini artıracak. Ege’nin doğusu, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Batı Karedeniz’de kar etkili olacak. Diğer bölgelerde de sıcaklık hissedilir derecede düşecek. İstanbul’da bugün 17, yarın 20 derece olması beklenen sıcaklık pazartesi altı, Ankara’da 10-14 derecelik sıcaklıklar üçe, İzmir’de de 19-21 derecedeki sıcaklıklar 15’e düşecek. (Radikal)