2015 TEOG 2. yerleştirme sonuçları açıklandı

2015 TEOG 2. yerleştirme sonuçları açıklandı
2015 TEOG 2. yerleştirme sonuçları açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen TEOG(Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) sınavı sonuçları kapsamında, liselere nakiller için başlayan tercih başvuru sürecinde Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Dönemi tercih sonuçları açıklandı.

RADİKAL- Milli eğitim Bakanlığı ( MEB ), Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) uygulamasında liselere nakiller için başlayan tercih başvuru sürecinde Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Dönemi sonuçların açıklanmasının ardından, merakla beklenen 2. nakil yerleştirme sonuçları da yarım saat önce açıklandı.

İkinci dönem nakil başvuruları 24-28 Ağustos'ta alındı, sonuçları ise 31 Ağustos'ta duyuruldu. Üçüncü dönem nakil başvuruları ise 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde yapılacak, sonuçları 7 Eylül'de açıklanacak.

Sonuçlara https://e-okul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler, bu süreler içerisinde yerleştirmeye esas nakil başvurusu için boş kontenjan şartı aranmaksızın 3 tercih yapabilir ve tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğünden, boş kontenjan şartı aramaksızın yapıp onaylatabilir. Yerleştirmeye esas nakil süreci 7 Eylül itibarıyla sona erecek.