21 yaşındaki öğretmen okul yolunda öldü

21 yaşındaki öğretmen okul yolunda öldü
21 yaşındaki öğretmen okul yolunda öldü

Arif Yaşar, köyde sözleşmeli öğretmendi.

SİİRT - Doğu ve Güneydoğu’da dört gündür etkili olan sağanak birçok ilde sel baskınlarına yol açarken, Siirt’te genç bir eğitimcinin sonu oldu. Eruh ilçesinde görev yaptıkları köye giden öğretmenlerin içinde bulunduğu minibüs sele kapıldı. Minibüsteki öğretmen 21 yaşındaki Arif Yaşar öldü, iki arkadaşı yaralandı.  
3 kilometre sürüklendi
Siirt’in Eruh ilçesinden görev yaptıkları Kekliktepe köyü Duygulu mezrasına gitmek üzere önceki gece yola çıkan öğretmenler Arif Yaşar, Ozan Sezer ve Muzaffer Öztaş’ı taşıyan minibüs, Kekliktepe köyü yakınlarında derenin taşması sonucu suya kapıldı. Sele kapılan minibüste bulunan öğretmenlerden Arif Yaşar öldü, Ozan Sezer ile Muzaffer Öztaş hafif yaralandı. Yaşar’ın cesedi Kekliktepe köyüne 3 kilometre uzaklıkta bulundu. Selde yaşamını yitiren öğretmen Yaşar’ın, 2.5 aydan bu yana sözleşmeli olarak köyde görev yaptığı belirtildi.
Genç öğretmenin cenazesi, otopsi yapılmak üzere Diyarbakır’a gönderildi. Hastaneye gelen Siirt Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Atalay, olay nedeniyle eğitim camiası olarak büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, “45 günlük gencecik daha ömrünün baharında bekar bir öğretmenimizi kaybettik” dedi.
Yğışta kent merkezinde birçok ev ve işyerini de su bastı. Ev ve işyeri sahipleri, ekiplerin de yardımıyla su boşaltma çalışmalarını sürdürüyor. Siirt Valiliği’nin oluşturduğu beş ayrı komisyon su baskınlarının görüldüğü ev ve işyerlerindeki hasar tespit çalışmalarına başladı.
Aşırı yağışlar nedeniyle Siirt kent merkezindeki okullar dün ve bugün tatil edilirken Kızılay da kente acil yardım gönderdi.
Bu arada yağışın yol açtığı heyelen nedeniyle ulaşıma kapanan Siirt-Eruh karayolunu açma çalışmaları sürdürülüyor. (dha, aa)