@hakki_ozdal

21 yıllık tutuklu İlhan Çomak için 'tutukluluğa devam' kararı

21 yıllık tutuklu İlhan Çomak için 'tutukluluğa devam' kararı
21 yıllık tutuklu İlhan Çomak için 'tutukluluğa devam' kararı
1994'te, 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyken tutuklanan ve tam 21 yıldır tutukluluk hali devam eden İlhan Çomak için bugünkü duruşmada da tahliye kararı çıkmadı.
Haber: HAKKI ÖZDAL - hakki.ozdal@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL – İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğrenciyken, ‘terör’ suçlamasıyla tutuklanan, DGM tarafından hakkında verilen müebbet hapis cezası AİHM’in “adil yargılanmadı” kararından sonra bozularak tekrar yargılanmaya başlayan, ancak tutukluluk hali 21 yılı aşkın süredir devam eden İlhan Çomak bugün bir kez daha hakim karşısındaydı. Tutuklandığında 21 yaşında olan ve bugün 42 yaşındayken de tutukluluğu süren İlhan Çomak için, avukatlarının tahliye talebine rağmen, bir kez daha ‘tutukluluğunun devamına’ kararı alındı. Bugün 42 yaşında olan ve hakkında kesinleşmiş hüküm olmamasına rağmen ömrünün yarısını cezaevinde geçiren İlhan Çomak’in bir sonraki duruşmaya ise SEBGİS sistemiyle katılmasına karar verildi.

Mahkeme , Çomak hakkındaki infazın durdurulması ve tahliye taleplerini, “AİHM kararının daha önceki yargılamayı yapan kuruma (DGM) yönelik olması”, “dosyada delil durumunun değişmemiş olması” gibi gerekçelerle reddetti.

İlhan Çomak 21 yıldır 'tutuklu' ve yarın yine hakim karşısında

Bir Sisyphos efsanesi olarak İlhan Çomak davası

 

 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/138999213899921

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  VİCDANI OLMAYANIN ADALETİ OLUR MU? - m.rozbilen

  İlhan kardeşim! Balyozcu ya da Ergenekoncu olsaydın çoktan tahliye olmuştun. Neylersin ki dünyanın adaleti böyle. Hayır hayır Türkiyenin adaleti böyle. Kimine işler kimine işlemez. Belki de bunun için, adalet istediğin için içerdesin?