218 günlük tutukluluğun sonunda özgürlüğe kavuştu

218 günlük tutukluluğun sonunda özgürlüğe kavuştu
218 günlük tutukluluğun sonunda özgürlüğe kavuştu

Deniz Seki ?Adalet yerini bulacak? diyerek girdiği duruşmada tahliye edildi. FOTOĞRAF: HASAN öRNEKOğLU / dha

Haber: SERKAN OCAK / Arşivi

İSTANBUL - Şarkıcı Deniz Seki 218 günlük tutukluluğun ardından dün ilk kez yargıç karşısına çıktı ve serbest kaldı. ‘Uyuşturucu ticareti yapmakla’ suçlanan Seki, “Yedi aydır gelirim yok, arabamı ve evimi bir süre önce sattım. Şu anda  hiçbir şeyim yok” dedi.
Seki’nin uyuşturucu madde ticareti yapmak, başkasına vermek amacıyla uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından sekiz buçuk yıldan 24 buçuk yıla kadar hapsi istendiği davanın ilk duruşması dün yapıldı. Seki, sabah saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Adliye önünde sanat dünyasından hiç kimse yoktu. Seki, elleri kelepçeli ve ön kapıdan adliyeye alındı.  Gazetecilerin  “Ne diyeceksiniz” sorusuna Seki, “Adalet yerini bulacak, dua edin” yanıtını verdi. Öğleden sonra başlayan duruşmaya Seki ve beraberindeki 15 tutuklu sanık getirilmişti. Seki, özellikle gazetecilerle göz göze gelmemek için önüne baktı. Seki, kimlik tespiti sırasında müzisyen olduğunu ve tutuklanmadan önce 20 bin TL aylık kazancı olduğunu söyledi. Seki,  “Yedi aydır gelirim yok, arabamı ve evimi bir süre önce sattım. Şu anda  hiçbir şeyim yok” dedi. Kimlik tespitlerinin ardından Mahkeme Başkanı Nurettin Ak, tek tek suçlamaları okuyarak sanıkların savunmaların dinledi. Gözyaşları içinde savunmasını yapan Deniz Seki, çok utandığını, çok pişman olduğunu söyleyerek, “Yaşadığım bir ilişki yüzünden adını anmak istemediğim bu maddeyi kullandım. Bir hata yaptım ve bedelini de çok ağır ödedim. Herkesten özür diliyorum” dedi.
Sanıklardan Sinan Yüksel, uyuşturucu sattığını kabul ederek “Deniz Seki kokain içicisidir. Deniz Seki’ye kokain sattım. İddia edildiği gibi uyuşturucu satıcılığına aracılık etmemiştir” dedi. Yüksel’in bu sözlerin ardından Seki, gözyaşlarını tutamadı. Mahkeme Seki’nin tahliyesine karar verdi. Seki “Yaşasın özgürlük” diyerek mutluluğunu dile getirdi.