22'sinde yeniden doğdu

Aydın'ın Nazilli ilçesinde oturan Yılmaz ailesi, önceki gün iki mutluluğu bir arada yaşadı. SSK İzmir Tepecik Eğitim Hastanesi'nde ameliyat masasına doğum gününde yatan Muhammet Yılmaz, annesi Nuriye Yılmaz'ın bağışladığı böbrekle sağlığına kavuştu.
Haber: ARZU ÇETİK / Arşivi

İZMİR - Aydın'ın Nazilli ilçesinde oturan Yılmaz ailesi, önceki gün iki mutluluğu bir arada yaşadı. SSK İzmir Tepecik Eğitim Hastanesi'nde ameliyat masasına doğum gününde yatan Muhammet Yılmaz, annesi Nuriye Yılmaz'ın bağışladığı böbrekle sağlığına kavuştu. Muhammed, "Yeniden doğmuş gibi hissediyorum" dedi!
Ticaret Meslek Lisesi mezunu olan Yılmaz, 3 yıldır diyalize girdiğini belirterek, "2001'in aralık ayında hastalandım, böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Beni dünyaya getiren annem, 22'nci yaş günümde de bana en güzel hediyeyi verdi. Bu hastalığım yüzünden üniversiteye de hazırlanamamıştım. 2006 ÖSS'ye hazırlanıp, üniversiteye gireceğim. Muhasebe öğretmeni olmak istiyorum" diye konuştu.
Üç çocuk annesi 49 yaşındaki Nuriye Yılmaz ise Muhammet'in en küçük çocuğu olduğunu anlatırken, "Hastalandığı günden bu yana böbreğimi vermek istediğimi sürekli söylüyordum. Diyalize girmesi,tahlillerin yapılmasıyla bugüne kadar geldik. Muhammet'i 1 Şubat 1983'te dünyaya getirmiştim. Bu nakille, onu dünyaya getirirken yaşadığım duyguları yeniden yaşadım. Tek isteğim oğlumu yeniden sağlıklı ve mutlu görebilmek" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7367537367530

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.