22'sindeki Goncagül'ün internet aşkı iki kurşunla sona erdi

22'sindeki Goncagül'ün internet aşkı iki kurşunla sona erdi
22'sindeki Goncagül'ün internet aşkı iki kurşunla sona erdi

Goncagül Köseoğlu ile İsmail Urcan iş bulmak için kol kola evden çıkmıştı. FOTOĞRAF: TAYLAN YILDIRIM / DHA

Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - İnternette başlayan aşk, sokak ortasında çifte cinayetle bitti. Beş yaşındaki kızıyla birlikte evini terk eden 22 yaşındaki Goncagül Köseoğlu ile erkek arkadaşı 33 yaşındaki İsmail Urcan, başlarından vurularak öldürüldü. Köseoğlu’nun ağabeyi gözaltında. Genç kadın katiline “Abi yalvarırım yapma” diye bağırarak kaçtı, ancak kurtulmadı.
Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde oturan Köseoğlu ile oto servisinde çalışırken işinden ayrılan İsmail Urcan, internetteki arkadaşlık sitelerinde chat yaparken tanışmıştı. İlişkileri aylarca internet ve telefon görüşmeleriyle sürdü. Köseoğlu 2008 Eylül’ünde 5 yaşındaki kızını da yanına alarak eşini terk etti. İzmir’de Urcan’ın evine yerleşti. Urcan ailesinin itirazlarına rağmen birbirlerinden vazgeçmeyen çift, bir süre sonra Eşrefpaşa’da kiraladıkları eve geçti. Köseoğlu’nun yakınları peşlerine düştüğü için dışarı çıkmıyor, arkadaşlarının yardımıyla geçiniyorlardı. Sonunda dün sabah saat 08.00 sularında küçük kızı bir yakınlarına bırakıp iş aramak üzere evden çıktılar. 
Görgü tanıklarının ifadesine göre Eşrefpaşa 517 Sokak 47 numaranın önüne geldiklerinde kimliği belirsiz bir kişi kolkola yürüyen ikilinin arkalarından yaklaştı, Önce Urcan’ı tabancayla başından vurarak öldürdü.  “Abi yalvarırım yapma” diye bağırıp kaçmaya çalışan Gül Köseoğlu’nu da başından vurup uzaklaştı.
Çift olay yerinde ölürken Cinayet Büro Amirliği ekipleri, boş kovanları da yanına alarak kaçan katil zanlısını yakamak için alarma geçti. 
Köseoğlu’nun evlenmeden önceki soyadının Çetin olduğunu öğrenen polis, İzmir’den Bursa ve İstanbul’a giden otobüsleri incelemeye aldı. Bursa’ya giden otobüste İsmail Çetin adlı yolcunun bulunduğu anlaşılınca Balıkesir yakınlarında durdurulan otobüse sivil bir polis memuru yolcu olarak bindi. Polis memurunun gözlemeye aldığı zanlı,  mola sırasında gözaltına aldı. Yolcunun asıl adının Sıddık Çetin olduğu, cinayet sırasında Bursa’da olduğunu kanıtlamak için kardeşinin adını kullandığı saptandı. Sıddık Çetin’in “Namusumu temizledim” dediği öğrenildi.