23 Nisan konukları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hazırlıkları sürüyor. Bayram nedeniyle 48 ülkeden konuk çocuklar Anıtkabir'i gezdi.
Fotoğraf: Serdar Özsoy

ANKARA - 23 Nisan'da TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yerine özel oturumu yönetecek Meclis başkanlığı seçimi öncesi kıyasıya yarış var. 81 il temsilcisi, milletvekillerinin de kulis destekleriyle, gerçek seçimleri aratmayacak kampanyalar düzenliyor. Kimi öğrenciler cüzdan, helva gibi hediyeler dağıtırken, 'sponsor bulamayanlar seçimi projelerini anlatarak kazanmayı' hedefliyor.
Tokatlı aday 16 yaşındaki Murat Melih Koç, 81 ilin temsilcisine, adlarının yazılı olduğu birer cüzdan hediye etti. İddialı olan Koç, seçilirse ÖSS'de düzenlemeye gitmek için çağrı yapacak.
Çankırı Valiliği ve belediyesinin desteğini alan İsmail Derelli de seçilirse, eğitim sorunlarını dile getirecek, üniversiteye giriş sistemini değiştirecek Bartınlı adayın ise 81 temsilciye otobüs bileti göndererek Bartın'a davet ettiği, ancak biraz geç kaldığı için öğrencilerin davete gidemediği öğrenildi.
'Hediyesiz' gelenler de var
Ankara'ya 'eli boş' gelen adaylardan biri, ilk defa Bitlis dışına çıkan 18 yaşındaki Bedia Özdemir. Özdemir, kızların okutulması için ailelerin bilinçlendirilmesinin önemine dikkat çekiyor. 17 yaşındaki Orçun Yerlikaya'ya göre, kılık kıyafet yönetmeliği değiştirilmeli, askeri okul gibi tek tip olmalı. 16 yaşındaki Aksaraylı Tacettin Aykol ise kendisine kazanma şansı tanımıyor, çünkü 'hediyesiz' gelmiş. Aykol, "Ancak her şeye rağmen demokrasiyi iliklerime kadar hissettim" diyor.
Sezer kalpağı giymedi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle
48 ülkeden Türkiye'ye gelen dünya çocukları, dün Anıtkabir'e çıktı, ardından da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ziyaret ederek hediyeler sundu. Türkmenistan'dan gelen bir çocuk da Sezer'e kalpak giydirmek istedi, ancak Cumhurbaşkanı kalpağı giymeyerek elinde tuttu. Sezer de çocuklara hediyeler verdi.


    http://www.radikal.com.tr/8473148473140

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.