24 bin aday daha üniversiteli oldu

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı-2001 (ÖSYS) sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına yapılan ek yerleştirme için...

ANKARA - Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı-2001 (ÖSYS) sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına yapılan ek yerleştirme için başvuruda bulunan 50 bin adaydan 24 bini üniversiteli olmaya hak kazandı.
ÖSYM Başkanı Dr. Fethi Toker yazılı açıklamasında, 2001 ÖSYS yükseköğretim programlarında genel yerleştirme sırasında ve kaydolmama nedeniyle boş kalanlar
ile genel yerleştirme sonrası yeni açılan kontenjanlara ek yerleştirme işleminin tamamlandığını bildirdi.
Toker'in verdiği bilgiye göre, 200 ÖSYS ek yerleştirmeye 50 bin 116 aday başvurdu. Uygulamaya esas olan devlet üniversiteleri, vakıf üniversiteleri, KKTC'deki üniversiteler, yurtdışı üniversiteleri ve açıköğretim programlarındaki 49 bin 283 kontenjana, toplam 23 bin 938 aday alındı.
ÖSYS ek yerleştirme sonuçlarını adaylar, 'http://osysek.osym.gov.tr' ve 'http://osysek.osym.gov.tr/2001' adreslerinden öğrenebilecek. 2001-ÖSYS ek yerleştirme sınav sonuç belgeleri, adayların adresine bugünden itibaren postalanmaya başlanacak. Adaylar, 5-9 Kasım'da üniversitelere başvurarak kayıtlarını yaptırabilecek.