241 kilo eroin ele geçirildi

Avrupa'ya göndermek istenen 241 kilo eroin, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda Gümrük Muhafaza ekiplerince bir TIR'da yapılan aramada ele geçirildi.

EDİRNE - Avrupa'ya göndermek istenen 241 kilo eroin, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda Gümrük Muhafaza ekiplerince bir TIR'da yapılan aramada ele geçirildi. Gümrük Muhafaza ekipleri, Almanya'ya götürülen kimyasal maddelerin arasına saklanan uyuşturucuyla ilgili dört kişiyi gözaltına aldı. Eroinin PKK'ya ait olduğu ileri sürülürken sürücünün para verilerek borçlandırıldığı ve malı taşımaya zorlandığı belirlendi.
Kapıkule Gümrük Muhafaza ekipleri, aldıkları bir ihbar üzerine İzmir'den yüklediği kimyasal maddeleri Almanya'ya götüren, Ali Aysel yönetimindeki TIR'ı hangara çekti. Narkotik köpek 'Bak' gizlenmiş olarak 465 paket içinde 241 kilo 372 gram eroin buldu. Gözaltına alınan TIR sürücüsü Ali Aysel'in sorgusunda elde edilen bilgilerle İzmit'te düzenlenen operasyonda, Ferkan Anar, kardeşi İbrahim Anar ve Ömer Fidan gözaltına alındı.
Gümrük Muhafaza ekipleri, uyuşturucunun bölücü terör örgütüne ait olduğu yönünde istihbari bilgiler aldıklarını ve soruşturmayı bu yönde derinleştirdiklerini söyledi.