25 yıllık çiftin bıçaklı düellosu acı bitti: Kadın öldü, erkek ağır yaralı

25 yıllık çiftin bıçaklı düellosu acı bitti: Kadın öldü, erkek ağır yaralı
25 yıllık çiftin bıçaklı düellosu acı bitti: Kadın öldü, erkek ağır yaralı

İşçi emeklisi Mehmet Şençevik, eşi Füsun Şençevik?in öldüğünü görünce üçüncü kattan atladı. fotoğraf: SÜHEYLA GÖZDERELiLER / dha

Kavgada 25 yerinden bıçaklanan kadın hayatını kaybetti. Kendisi de 20 bıçak darbesi alan koca, eşi ölünce balkondan atladı
Haber: SÜHEYLA GÖZDERELİLER / Arşivi

YALOVA - 25 yıllık evli çift arasında çıkan tartışma bıçaklı düelloya dönüştü. Eşi Füsun Şençevik’i 25 yerinden bıçaklayarak öldüren işçi emeklisi Mehmet Şençevik, daha sonra kendisini 3’üncü kattaki evlerinin balkonundan attı. Hastaneye kaldırılan 54 yaşındaki Mehmet Şençevik’in vücudunda da 20 bıçak yarası saptandı. Ameliyat edilen Mehmet Şençevik yoğun bakımda tedaviye alınırken, polis evde yaptığı incelemede iki kanlı bıçak buldu. İki oğullarından biri askerde, diğeri İstanbul’da üniversitede olan Şençevik çiftinin, kavga sırasında mutfaktan aldıkları bıçakla birbirlerine saldırdıkları belirtildi.

Titizliğiyle tanınıyordu
Yalova Mimar Sinan Caddesi Ege Apartmanı üçüncü katta oturan ve komşuları tarafından sevilip sayılan iki çocuklu Füsun ve Mehmet Şençevik çifti, dün belirlenemeyen bir nedenle kavga etti. Gürültüyü duyan komşuları, aşırı titizliğiyle bildikleri 49 yaşındaki ev kadını Füsun Erçevik’in yine temizlik konusunda eşiyle tartıştığını düşündü.
Bu sırada evin balkonuna çıkan Mehmet Şençevik, kendini üçüncü kattan boşluğa bıraktı. Komşuların haber vermesi üzerine gelen ambulansla Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp ameliyata alınan Mehmet Şençevik’in vücudunda düşme yaralanmalarının yanı sıra 20 bıçak yarası saptandı. Bu sırada eve giren polisler, Füsun Şençevik’in kanlar içindeki cesediyle karşılaştı.
Göğsü, boynu, yüzü ve sırtına isabet eden 25 bıçak darbesiyle yaşamını yitiren Füsun Şençevik’in cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, polis evde bulunan iki kanlı bıçağa el koydu.

Babanın mezar yeri kızına...
Üzücü haberi öğrenince olay yerine gelen Füsun Şençevik’in babası 72 yaşındaki Yaşar Sabri Yıldırım, “Üç gün önce kendime mezar yeri almıştım. Bu mezara şimdi yavrumu koyacağız. Bunlar birbirlerini bıçaklayacak kadar huzursuz değildi” dedi. 

Çocukları kahreden haber
Polis, durumu ağır olan Mehmet Şençevik’in ifadesini alamazken, acı haber Kırklareli’nde askerlik görevini yapan oğulları Gökhan Şençevik ile İstanbul Marmara Üniversitesi’nde okuyan Görkem Şençevik’e verildi.
Olayla ilgili soruşturmaya Yalova Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.