261 promilli ikizleri de ayırdı

Cumartesi akşamı saat 22.00 sıralarında çalıştığı ayakkabı mağazasından çıktı. Eve giderken, annesini aradı, "Acıktım, birazdan evde olurum" dedi.

İSTANBUL - Cumartesi akşamı saat 22.00 sıralarında çalıştığı ayakkabı mağazasından çıktı. Eve giderken, annesini aradı, "Acıktım, birazdan evde olurum" dedi.
Tam bu sırada caddeye bir Murat 131 girdi. Kontrolsüz ilerliyordu. Kaldırıma çıktı, yürüyen Filiz Koç'a çarptı. 200 metre ileride yine kaldırıma çıkıp bu kez de düğünden dönen 35 yaşındaki Ayten Akdoğan'a vurdu. İki kadın da öldü. Sürücü 261 promil alkollüydü. Anne İsmihan Koç, 10 dakika önce konuştuğu kızı Filiz'in ölüm haberini alırken polis kaçan sürücüyü otomobilinde hâlâ içerken yakaladı. Oktay Gün tutuklanırken "Pişmanım" diyordu. Filiz Koç, 24 yaşındaydı. Bir ayakkabı mağazasında tezgâhtardı. Babasının aldığı evin taksidini ikizi Yeliz'le birlikte çalışarak ödemişlerdi.
İkizi Yeliz hâlâ şokta: "Son zamanlarda, içinde onun da olduğu kâbuslar görüyor ve uyanıyordum. Duyunca yine kâbus gördüğümü sandım. Kalbimin yarısını toprağa verdim. İçim acıyor. O caniyi assınlar."
İntikam için mi?
Cezaevine konulan kaportacı Oktay Gün, ifadesinde, alkollü araç kullandığı için pişman olduğunu söylediği öğrenildi. 261 promil alkollü olduğu ortaya çıkan ve kazadan önce sevgilisiyle tartıştıktan sonra alkol aldığı öğrenilen Gün'ün, intikam almak için kaldırımda yürüyen kadınlara kasıtlı çarptığı öne sürüldü.