27 'canlı kalkan' tutuklandı

PKK/Kongra-Gel'e yönelik operasyonların durdurulması amacıyla 'canlı kalkan' olacaklarını söyleyerek bölgeye giden 75 kişiden 27'si tutuklandı.

BATMAN - PKK/Kongra-Gel'e yönelik operasyonların durdurulması amacıyla 'canlı kalkan' olacaklarını söyleyerek bölgeye giden 75 kişiden 27'si tutuklandı.
Geçen perşembe günü İstanbul ve Adana'dan gelerek Mardin'in Derik ilçesinde toplanan, aralarında beş Alman gencin de bulunduğu 75 'canlı kalkan', uyarılara karşın eylemden vazgeçmeyince, jandarma tarafından dün gözaltına alındı. Haklarında yasal işlem yapılarak adliyeye sevk edilen 75 kişi serbest bırakıldı. Ancak eylemi sürdüren 27 kişi, tekrar gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi ve nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Batman DEHAP İl Gençlik Kolları üyeleri, 27 kişinin tutuklanmasını, kent merkezinde oturma eylemi yaparak protesto etti. Eyleme, belediye başkan yardımcıları İzzettin Çağrı ve İsmail Acar ile meclis üyesi Talat Tuncer'in de aralarında bulunduğu 500 kişi katıldı. Tuncer, "Hepimiz canlı kalkanız. Savaş istemiyoruz. Barışın korunması için herkesi göreve çağırıyoruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7428547428540

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.