27 öğrenciye yardım okulun başını yaktı!

HAKKARİ - Yırtık ayakkabılarla okula giden çocuklara üzülerek, 27 öğrenciyi baştan sonra giyriden serbest muhasebeci Yavuz Yüce, yaptığına yapacağına pişman oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okula gönderilen uyarı yazısında, izinsiz yardım yapıldığı gerekçesiyle okul yetkililerinden savunma istendi.
Hakkari’de serbest muhasebecilik yapan Yavuz Yüce, bir buçuk ay önce 23 Nisan İlköğretim Okulu öğrencisi oğlunu almaya okula gittiğinde bazı öğrencilerin yırtık ayakkabı ve giysilerini görünce duygulandı. Yüce kışlık ayakkabı, kazak ve kaban alarak, maddi durumu iyi olmayan 27 öğrenciyi okulda giydirdi. AncakYüce, takdir beklerken, bakanlığın okula bir yazı göndererek, yöneticilerden savunma istediğini öğrenince şaşırdı. Hakkari Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlköğretim Müfettişleri Başkanlığı’ndan okula gönderilen yazı şöyleydi:
“27.11.2008 tarihli bir Yüksekova Güncel internet sitesinde yayınlanan ‘Hakkari’de örnek muhasebeci’ başlıklı haberde, serbest muhasebeci Yavuz Yüce tarafından öğrencilere 2 bin 500 YTL değerinde ayakkabı ve giyeceklerin 27 öğrenciye dağıtıldığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak ilgili mercilerden izin alınıp alınmadığı, izin alınmadıysa bu tür faaliyetlerin Valiliğimizce izin alınmadığı müddetçe yapılmamasını, ayrıca söz konusu faaliyetle ilgili Valiliğimize sunulmak üzere Müdürlüğümüze ivedi olarak bilgi verilmesini rica ederim.” (dha)