270 km hız yaptığı iddia edilen motosiklette ölüm

270 km hız yaptığı iddia edilen motosiklette ölüm
270 km hız yaptığı iddia edilen motosiklette ölüm

Hastanedeki Engin Şen?in durumu ağır (solda). Sevgin Şen henüz bir yıllık evliydi.

BURSA - İki kardeşin motosikletli gezisi trajediyle sona erdi. Motosikletiyle hız yapan 26 yaşındaki Engin Şen yaralandı, motosikletten fırlayan 22 yaşındaki kardeşi Sevgin Şen öldü. Kaza sırasında motosikletin hızının 270 kilometreye vardığı iddia edildi.
Kaza, önceki gece Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesi Samanlı Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Engin Şen, 16 BYC 70 plakalı motosikletine kardeşi Sevgin Şen’i de alarak diğer motosikletli arkadaşlarıyla birlikte dolaşmaya çıktı. İddiaya göre, motosikletle hız yapmayı seven kardeşler, 270 kilometre hıza çıktıkları sırada bir otomobilin kendilerini sıkıştırması sonucu devrildi. Motosikleti kullanan Engin Şen yaralanırken, motosikletten fırlayan Sevgin Şen, öldü. Kaza yerinden geçer 112 ekipleri tarafından Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırılan Engin Şen, tedavi altına alındı. Çeşitli yerlerinde kırıklar olan Engin Şen’in durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Henüz bir yıllık evli olan ve bir fabrikada işçi olarak çalıştığı belirtilen Sevgin Şen’in cesedi, Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. (dha)