28 Şubat soruşturmasında 4 tutuklama daha

28 Şubat soruşturmasında 4 tutuklama daha
28 Şubat soruşturmasında 4 tutuklama daha
28 Şubat soruşturmasında mahkemeye sevk edilen 7 emekli askerden 4'ü tutuklandı, 3'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ANKARA - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 7 emekli askerden 4'ü tutuklandı, 3'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TMK'nın 10. maddesiyle görevli Ankara Nöbetçi 3 No'lu Hakimliği'nde sorgulanan 7 emekli askerden, emekli Tümgeneral Ayhan Cansevgisi, emekli Tuğgeneral Refik Zeytinci, emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen ve emekli Albay Cengiz Koşal tutuklanırken, emekli Korgeneral Temel Batmaz Dandin, emekli Tümgeneral Fuat Büyükcivelek, emekli Albay Ahmet Ziya Öztoprak adli kontrol şartıyla salıverildi.

Soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan emekli Korgeneral Abdullah Cahit Sarsılmaz, savcılık sorgusunun ardından hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilerek serbest bırakılmıştı.

Soruşturma kapsamında 4 emekli general de önceki gün tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/112146711214671

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Başbakan bir daha ziyarete gitmesin - ilbeg

  Başbakan bi ziyarete gitti 9 askerimiz daha tutuklandı. İşaret mi verdi, yoksa 'önce ben gideyim, sonra siz tutuklarsınız, millete bir diyeceğim olsun' mu dedi ? Ya da O'na inat, birileri tutuklatıyor.