28 Şubat zanlısı istihbaratçı Albay Şahan Romanya'da ölü bulundu

28 Şubat zanlısı istihbaratçı Albay Şahan Romanya'da ölü bulundu
28 Şubat zanlısı istihbaratçı Albay Şahan Romanya'da ölü bulundu
10 yıldır Romanya'da ikamet ettiği ileri sürülen 66 yaşındaki emekli Albay Eser Şahan'ın cesedi bir bankta bulundu. Yanında bir de tabanca bulunan Şahan, 28 Şubat sürecinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yapıyordu.

RADİKAL - 28 Şubat soruşturması kapsamında aranan emekli Albay Eser Şahan Bükreş’te ölü bulundu.

Bükreş’in Drumul Tabrei bölgesinde akşam evinden gezinmek için çıktığı belirtilen Şahan’ın cesedi bir bankta bulundu. Cesedin yanında Şahan’a ait tabanca bulundu.

"Antenna" adlı bir özel televizyon kanalının haberine göre, eşi ile sorunlar yaşadığı düşünülen Şahan, 11 Şubat gecesi ruhsatsız tabancasını yanına alarak evinden çıktı. Cesedi parktan geçen vatandaşlar tarafından bulunan Şahan'ın başından tek kurşunla vurularak öldüğü belirtildi. Romanya polisinin başlattığı soruşturmada ilk belirlemelere göre olayın intihar olduğu tahmin ediliyor.

Türkiye 'nin Bükreş Büyükelçiliği'nden edinilen bilgiye göre ise uzun süredir Romanya'da yaşayan Eser Şahan'ın cenazesi oğlunun isteği üzerine Türkiye'ye gönderilecek.

10 yıldır Romanya’da ikamet ettiği ileri sürülen 66 yaşındaki emekli albayın, 3 yıl önce Romanya hükümetinden sığınma talebinde bulunduğu kaydedildi. Romanyalı eşiyle birlikte yaşayan Şahan’ın 2 çocuğu olduğu öğrenildi.

Albay Eser Şahan, 28 Şubat sürecinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yapıyordu. Çok sayıda fişleme belgesinde Şahan’ın imzasının olduğu öne sürülüyordu.
(CİHAN-AA)