29 Ekim tatili 5 güne çıktı

29 Ekim tatili 5 güne çıktı
29 Ekim tatili 5 güne çıktı
30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi gününün tatil olup olmayacağı ile ilgili tartışmalar son buldu.

RADİKAL - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın perşembe gününe gelmesi nedeniyle 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi gününün tatil olup olmayacağı ile ilgili tartışmalar son buldu. Baş bakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ekim Cuma günü ve 2 Kasım Pazartesi günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzaladı. Böylece Kamu çalışanları 30 Ekim Cuma günü ve 2 Kasım Pazartesi idari izinli sayılacak.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN TATİLİ 5 GÜN OLDU

“Başbakanlık Genelgesi ile biliyorsunuz 30 Ekim Cuma günü bütün memurlar idari izinli sayılıyorlar” diyen Bakan Avcı, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla bizde zaten seçimlerden sonra biliyorsunuz seçimi izleyen gün okullarımızdaki temizlik ve gerekli düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen gün de okullarımızı tatil ediyorduk. Dolayısıyla bu yıl, Başbakanlık Genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca tüm milli eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerinin telafisi için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 2 gün yani, 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”