29 okul müdürü için ağır itham

Milli Eğitim Bakanlığı, meslek lisesi yöneticilerini, mesai sonrası ve hafta sonları açık öğretim öğrencilerine verilen derslere girmeden...

İZMİR - Milli Eğitim Bakanlığı, meslek lisesi yöneticilerini, mesai sonrası ve hafta sonları açık öğretim öğrencilerine verilen derslere girmeden ek ders ücreti aldıkları gerekçesiyle zimmete para geçirmekle suçladı.
Milli Eğitim Bakanlığı müfetttişleri, İzmir'de 29 meslek lisesinin yöneticilerinden, zimmete geçirdikleri iddiasıyla 2 bin 500 ile 4 bin 500 YTL arasında parayı geri istedi. Açık öğretim lisesinde meslek eğitimi alanlara, uygulamalı derslerin, okullarında mesaiden sonra akşam saatleri hafta sonları verildiğini, bunun karşılığında da öğretmenlerin yanı sıra müdür, müdür yardımcısı, bölüm şeflerinin haftada 10 saate kadar ek ders ücreti aldığını belirten bir meslek lisesi müdürü, müfettişlerin suçlamalarına karşılık şunları söyledi:
"Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri bu paraların haksız alındığı gerekçesiyle bizlerin hakkında inceleme başlattı. Müfettişler, yöneticilerin bilfiil derse girmedikleri için öğretmenlere verilen ek ders ücretlerinden alamayacağını savunuyor. Oysa biz yöneticiler okulu mesai sonrası ve hafta sonlarında da aynı şekilde eğitim öğretime açık tutuyoruz. Diğer öğrencilerle olduğu gibi her türlü sorunlarıyla, devam, not, disiplin gibi işlemleriyle ilgileniyoruz. Zaten bunlar mesai dışı çalışma. Haftada 10 saate kadar ek ders ücreti veriliyor, saati 3 YTL'den elimize ayda 120-30 YTL geçiyor. Bu parayı alacağımız yönetmelikte de yer alıyor. Bizim başımıza gelenler sadece İzmir'e yönelik değil, tüm Türkiye genelinde aynı tehditler savruluyor."


    http://www.radikal.com.tr/7591027591020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.