3 ceset daha bulundu, Reyhanlı'da ölü sayısı 49'a çıktı

3 ceset daha bulundu, Reyhanlı'da ölü sayısı 49'a çıktı
3 ceset daha bulundu, Reyhanlı'da ölü sayısı 49'a çıktı
Reyhanlı'daki ikinci patlamanın olduğu PTT binası enkazında ve yine PTT binası yakınındaki kanalizasyon çukurunda toplam 3 ceset daha bulundu ve patlamanın ardından ölenlerin sayısı 49'a çıktı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Reyhanlı'da yaşanan patlamanın ardından hastaneye başvuran bazı kayıp yakınları, cenazelerini bulamadı. Bunun üzerine Emniyet ekipleri, ikinci patlamanın yaşandığı PTT binası önünde bu sabah saatlerinde yeni bir arama çalışması başlattı. Yapılan arama sonucunda cesetlerin PTT önündeki rögar çukurunda olduğu anlaşıldı. Edinilen bilgiye göre rögar kapağının altından 2 ceset çıkarıldı. Aynı bölgede bir enkazın altında da bugün bir ceset bulundu. Böylelikle Reyhanlı'daki bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 49'a yükseldi.

Reyhanlı'da patlamanın ardından yakınlarına ulaşamayan aileler hastanelerdeki bekleyişini sürdürüyor. Kayıp yakınlarının başvurularını dikkate alan emniyet yetkilileri bugün bir kez daha patlamanın yaşandığı bölgede yeni bir arama faaliyeti daha başlattı. Yapılan aramaların sonucunda ise cesetlerin PTT binası önündeki rögar çukuruna düştüğü tespit edildi. Patlamanın şiddetiyle rögar kapağının açıldığı ve cesetlerin bu esnada düştüğü belirtiliyor. Çalışmaların sürdüğü sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da incelemerde bulunmak üzere patlama noktasına geldi. Bu sırada çalışmalar yarım kaldı. Kılıçdaroğlu'nun olay yerinden ayrılmasının ardından devam eden çalışmalarda arama kurtarma ekipleri 2 ceset çıkardı ve ambulansla cenazeler Adli Tıp'a gönderildi.


  http://www.radikal.com.tr/113324211332423

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Öso ile gerdeğe giren... - lastikordek

  suriye meşru müdafaa hakkını kullanmış desek çok mu ileri gitmiş oluruz. türkiye destek verdiği muhaliflerin öldürdüğü sivillerin hesabını yapıyor mu? sanırım artık hesap devride geride kaldı. bu çok kirli bir savaş. cephesi olmayan, masum insanların sıradanmış gibi ölmeleri, hepsi bu savaşın nasıl meşrulaştırıldığını usa bürümeye çalışıyor. suriye lideri ile başbakan arasındaki fark ne kadar ki. kaç insan hayatı sığar oraya. hani başbakan insan sevgisi olan birisi desek, esad bebek katili derken, uluderede olanları hatırlamasak, 1 mayısı karıştıran devlet değil de bir gurup marjinal olsa. ama değil işte. artık bu yaşananlardan siyasi bir sorumluluk çıkartılması gerekmiyor mu? hükümet ihmali olduğu her konuda basın yasağı getirmese olmuyor mu? akp derhal muhaliflere desteği çekmeli. derhal sınırı kapatmalı. ve derhal ihmali olan istihbarat güçlerini yargılamalı. başbakanın esada olan husumetinin bedelini masumlar ödemesin. bireysel ihtirasları sayesinde türkiye açık cezaevine döndü. komşularla sıfır sorun iflas etti. ama nedense aynı dışişleri bakanı laga luga peşinde. bu iktidarın iç ve dış politikaları artık masaya yatırılıp acilen seçime gidilmeli. demokrasi önündeki tek engelimiz akp dir başka bir şey aramayalım.

  Sansür - mohiqan

  Bir Devlet Düşünün üç gün geçiyor enkazda vatandaşlarının cenazelerini ancak bulabiliyor, bu da basının neden sansürlendiğini de gösteriyor, olayı üstlenen el nusra terör örgütü, akp nin ve çok derin stratejikli dış işleri bakanının her fırsatta yardım ettiği bir örgüt, bu örgüt akp hükümetini suriyeye çekmek için piyonluğunu üstelendiği alçakça bir olayın başkahramanı, olayda denildiği gibi 48 değil kimi kaynaklara göre 177 kimi kaynaklara göre de 122 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir,bu rakamları ortaya koyan gazeteci şu an gözaltında, binaları o hale getiren bir patlamanın o kadar az can kaybıyla ifade edilemez.abd bu akp yi suriyeye öyle yada böyle sokacak...

  YALANNN - MMK63

  EYY Radikal sen de mi yalan söylemeye başladın ölü sayısının bu kadar az olduğunu yazı işleri müdüründen çaycınıza kadar herkes biliyor bari sizin gibi bir misyona sahip bir gazete yalan söylemesin. Hatay'dan arkadaşlar arayıp söylüyor ölü sayısının 150'den fazla olduğunu neden yayınlamıyorsunuz peki. Bir tarafta yayın yasağı bir tarafta vicdanınız. Vicdanınız nasıl el veriyor da yapıyorsunuz böyle. bu yorumumun yayınlanmayacağını da biliyorum yine de yazıyorum..