3 ceset daha bulundu, Reyhanlı'da ölü sayısı 49'a çıktı

3 ceset daha bulundu, Reyhanlı'da ölü sayısı 49'a çıktı
3 ceset daha bulundu, Reyhanlı'da ölü sayısı 49'a çıktı
Reyhanlı'daki ikinci patlamanın olduğu PTT binası enkazında ve yine PTT binası yakınındaki kanalizasyon çukurunda toplam 3 ceset daha bulundu ve patlamanın ardından ölenlerin sayısı 49'a çıktı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Reyhanlı'da yaşanan patlamanın ardından hastaneye başvuran bazı kayıp yakınları, cenazelerini bulamadı. Bunun üzerine Emniyet ekipleri, ikinci patlamanın yaşandığı PTT binası önünde bu sabah saatlerinde yeni bir arama çalışması başlattı. Yapılan arama sonucunda cesetlerin PTT önündeki rögar çukurunda olduğu anlaşıldı. Edinilen bilgiye göre rögar kapağının altından 2 ceset çıkarıldı. Aynı bölgede bir enkazın altında da bugün bir ceset bulundu. Böylelikle Reyhanlı'daki bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 49'a yükseldi.

Reyhanlı'da patlamanın ardından yakınlarına ulaşamayan aileler hastanelerdeki bekleyişini sürdürüyor. Kayıp yakınlarının başvurularını dikkate alan emniyet yetkilileri bugün bir kez daha patlamanın yaşandığı bölgede yeni bir arama faaliyeti daha başlattı. Yapılan aramaların sonucunda ise cesetlerin PTT binası önündeki rögar çukuruna düştüğü tespit edildi. Patlamanın şiddetiyle rögar kapağının açıldığı ve cesetlerin bu esnada düştüğü belirtiliyor. Çalışmaların sürdüğü sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da incelemerde bulunmak üzere patlama noktasına geldi. Bu sırada çalışmalar yarım kaldı. Kılıçdaroğlu'nun olay yerinden ayrılmasının ardından devam eden çalışmalarda arama kurtarma ekipleri 2 ceset çıkardı ve ambulansla cenazeler Adli Tıp'a gönderildi.