3 çocuk annesini bağlayıp kalbinden bıçakladılar

3 çocuk annesini bağlayıp kalbinden bıçakladılar
3 çocuk annesini bağlayıp kalbinden bıçakladılar

Hürriyete Kiray (küçük fotoğrafta) yaşamını yitirdi.

İstanbul Sultangazi'de bir eve giren kişi ya da kişiler, 3 çocuk annesi 43 yaşındaki Hürriyete Kiray'ın ağzını bantlayıp, el ve ayakları bağladıktan sonra kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Kiray'ın ev almak için biriktirdiği 30 bin TL'lik ziyneti de çalındı.

İSTANBUL - Sultangazi’de bir eve giren kimliği henüz belirsiz kişi ya da kişiler, 3 çocuk annesi 43 yaşındaki Hürriyete Kiray’ı önce ağzını bantlayıp, ardından el ve ayakları bağladıktan sonra kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Saldırganlar, Kiray’ın ev almak için biriktirdiği yaklaşık 30 bin TL’lik ziynet eşyalarını da alıp kayıplara karıştı. 
İddiaya göre, olay dün saat 12.00 sıralarında Esentepe Mahallesi’ndeki 2869 Sokak Numara 66/4’te meydana geldi. 2 gün önce oğlunu askere gönderen Hürriyete Kiray, evde yalnız olduğu sırada henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişiler kapıyı çaldı. Hürriyete Kiray’ın kapıyı açması üzerine saldırgan ya da saldırganlar zorla içeri girerek Kiray’in bağırmaması için önce ağzını bantlayıp sonra el ve ayaklarını bağladı. Daha sonra Kiray’in kalbinden başta olmak üzere 3 yerinden bıçakladı. Kanlar için yerde kalan Hürriyete Kiray, olay yerinde hayatını kaybetti.

EV ALMAK İÇİN BİRİKTİRMİŞTİ
Saldırganlar, Kiray ailesinin ev almak için biriktirdiği yaklaşık 30 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını alarak kaçtı. Okuldan eve gelen Kerim Kiray, annesi kapıyı açmayınca babası Hüseyin Kiray’dan anahtarı alıp eve döndü. Kapıyı açtığında ise annesi Hürriyete Kiray’ı kanlar içinde buldu. Kerim Kiray durumu babasına ardından ise polise haber verdi. Yapılan incelemenin ardından Hürriyete Kiray’ın cesedi Adli Tip Kurumu’na kaldırıldı. Polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.


“HER ZAMAN HIRSIZLIK OLUYOR"
Adli Tıp Kurumu’na kardeşinin eşi Hürriyete Kiray’ın cenazesi almaya gelen Selim Kiray olaya isyan etti. Oturdukları mahallede neredeyse her gün hırsızlık yaşandığını anlatan Selim Kiray, “Cuma saatinde herkesin camiye gittiği esnada olmuş. Çocuk okuldan geliyor. Evden kapıyı açan olmuyor. Babasından anahtarı alıp eve girdiğinde annesinin cesedini buluyor. Eli kolu bağlı, ağzı bantlı yatağın üzerinde ölü halde bulunuyor. Bu olayın hırsızlık olduğunu düşünüyoruz. Yıllardır ev almak istiyorlardı. Onun için biriktirdikleri yaklaşık 30 bin lira değerinde ziynet eşyası alınmış. Evin altı üstüne getirilmiş. Mahallede sürekli kırsızlık olayı yaşanıyor. Bu olayı evde altın olduğunu bilen birinin yaptığını düşünüyoruz. Bir an evvel failin yakalanıp cezalandırılmasını istiyoruz. Mahallede sık sık hırsızlıklar yaşanıyor. Gün geçmiyor ki hırsızlık yaşanmasın. Para için çocukları öksüz bıraktılar" dedi. (İbrahim AKTÜRK/DHA)