3 çocuk 'Başbakan'ın afişini yırtmak'tan adliyede

3 çocuk 'Başbakan'ın afişini yırtmak'tan adliyede
3 çocuk 'Başbakan'ın afişini yırtmak'tan adliyede
Adana'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ramazan Bayramı kutlamasına ilişkin afişlerini yırttıkları iddiasıyla yakalanan 16 yaşlarındaki 3 çocuk, adliyeye sevk edildi. Çocuklardan birinin babası daha önce AKP Adana il yöneticiliği yapmış.

ADANA - Merkez Seyhan İlçesi'ndeki AK Parti Adana İl Başkanlığı binası karşısında bulunan billboardlardaki Başbakan Erdoğan 'ın, " Bugün bayram birlik olalım" sözünün yer aldığı afişin yırtılması üzerine polis çalışma başlattı. MOBESE kayıtlarında yapılan incelemeden sonra billboardlardaki afişleri yırttıkları gerekçesiyle G.A., D.D. ve M.T.G. gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde işlemlerin yapılmasının ardından, 'Başbakana hakaret' suçundan adliyeye sevk edildi.
Çocuklardan M.T.G.'nin babası Ekrem G.'nin önceki dönemlerde Ak Parti Adana il yönetiminde yer aldığı bildirildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114526911452693

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Böyle bir ceza ancak krallıklarda olur! - mustafam1

  En dikta, en otoriter faşist rejimlerde bile böylesi ceza(!) olamaz.Neyin cezası bu allahaşkına?İleri demokrasi diyerek en ileri faşist rejime varacağımız yakındır bu gidişle.

  rezalet - Er960

  bilboarddaki kağıdı yırtmak...böyle bir eylem suç değildir...tam bir rezalet.

  büyük usta - aharasa

  usta şimdi bunların suçu şöyle olsun: halkın bir kısmını isyana teşvike çağrıyı ima etmekten, hükümetn görevini tamamen veya kısmen yapmasını engellemeye teşeşbbüse kalkışmaya niyetlenmekten ve halkın bir kısmının dini değerlerini aşağılamaktan 8 kez ağırlaştırılmış mebbet ve 4532 yıl hapis. yaşa usta herkesi bizi bile tıksan hapise oyumuz sana