3. heyet Mudanya'dan İmralı'ya gitti

3. heyet Mudanya'dan İmralı'ya gitti
3. heyet Mudanya'dan İmralı'ya gitti
Abdullah Öcalan'la görüşmek üzere İmralı adasına giden üçüncü BDP heyeti, kendilerini Ataköy Marina'da bekleyen habercileri atlatarak Mudanya'dan adaya hareket etti.

Radikal.com.tr - Abdullah Öcalan’la ‘çözüm süreci’ görüşmelerini sürdürmek üzere İmralı’ya giden üçüncü heyet Mudanya’dan hareket etti.

Haberciler bugün gideceği daha önceden kesinleşen heyet için, daha önceki heyetlerin gittiği Ataköy’deki limanda beklerken, 3. heyetteki üç BDP ’li Mudanya’dan hareket ederek İmralı’ya gitti.

hurriyet.com.tr’nin haberine göre, Abdullah Öcalan ile görüşecek üçüncü heyette; BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yanı sıra ikinci heyette de yer alan, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

Öcalan’ın, üçüncü heyet ile yapacağı görüşmede “çatışmazlık ve PKK ’lı grupların Türkiye dışına çıkışı” çağrılarına da yer verdiği öne sürülen Kürt sorununun çözümüne ilişkin “Yeni Yol Haritası” metnini BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki heyete teslim edileceği iddia ediliyor.

Söz konusu metnin ise 21 Mart tarihinde Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları sırasında okunması bekleniyor.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Öcalan’la 23 Şubat'ta bir görüşme gerçekleştirmiş, Öcalan'ın kaleme aldığı ve BDP, Avrupa ile KCK'ye yönelik mektupları muhataplarına iletmişti.

Üçüncü heyet bu mektuplara verilen yanıtları götürmek ve Öcalan'ın yanıtlardan sonra yapacağı açıklamayı almak için adaya gitti.


  http://www.radikal.com.tr/112562211256222

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  imrali kosteri tarihe karismali, - seyhan62

  milyonlarin siyasi iradesi,s OCALAN in imralidan baris suracini,gelistirmesi ve bunun siyasi askeri ve genelde kùrtler tarafindan kabul gorsede,kùrt halki buruk bir kabul gerçegi ile,yaklasmaktadir bunun tek nedeni s.OCALANIN imralida olmasidir,devletin. baris surecinin dort ayakli olmasi için,OCALANIN ozgùrlùgùnù halki ile butunlesmesini geciktirmemelidir,

  DESTEK - ibrahimbaytak

  BARIŞI İSTİYORUZ. CANIMIZI BİLE VERİRRİZ AMA! NE ALIP VERİYORSUNUZ? ÖCALAN’IN “BDP ye, KARAYILAN’A, Avrupa’daki liderlere” gönderdiği mektuplarda ve yanıtlarda ne yazıyor? Başbakan, adalet bakanı ve MİT müsteşarı ile BDP ve TRÖR ÖRGÜTÜ LİDERLERİ biliyor. Biz bilmiyoruz. Sonra da CHP ve bize “NEDEN DESTEK VERMİYORSUNUZ?” diye kızıyorlar. Bir şey bilmeden ne desteği vereceğiz?