3 kardeş ölü bulundu

Tarabya'da, Çınar ailesinin biri çocuk dört üyesinin öldürüldüğü katliam sırasında kaçırılan ve sekiz gündür haber alınamayan Yılmaz, Özcan ve Muşar Çınar kardeşlerin cesetleri dün Florya'da kendilerine ait kayıp araçta bulundu.

İSTANBUL - Tarabya'da, Çınar ailesinin biri çocuk dört üyesinin öldürüldüğü katliam sırasında kaçırılan ve sekiz gündür haber alınamayan Yılmaz, Özcan ve Muşar Çınar kardeşlerin cesetleri dün Florya'da kendilerine ait kayıp araçta bulundu.
Çınar ailesinin Florya Dörtkardeşler Sokak ile bir arka sokağında park halinde bulunan 34 UL 9843 plakalı Volkswagen Bora otomobiliyle 34 YP 9883 plakalı Volkswagen Transporter marka minibüsü Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. İki araçta, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri inceleme yaptı. Çalışmalar sırasında otomobilin bagajında üç ceset bulundu. Cesetlerin başına siyah poşet geçirildiği ve kafalarına kurşun sıkılarak öldürüldükleri belirlendi. Cesetlerin, Sarıyer'deki evde öldürülen Şamil Çınar'ın kaçırılan oğulları Yılmaz, Özcan ve Muşar Çınar'a ait olduğunun belirlendiğini kaydeden polis yetkilileri, maktüllerin kaçırıldıkları gün öldürülmüş olabileceğini söyledi. Yetkililer, araçlarda parmak izi incelemesi yapıldığını, bu parmak izlerinden yola çıkılarak cinayetlerin çözülebileceğini söyledi.
Evlerinde öldürülmüşlerdi
Tarabya Cumhuriyet Mahallesi'nde, 3 Ocak pasartesi gecesi meydana gelen olayda, dört çocuklu Şamil ve Satı Çınar çiftiyle 22 yaşındaki kızları Derya ve üç yaşındaki yeğenleri Eren Yılanlıdağ evlerinde öldürülmüştü. Tekstil işi yapan ve Eminönü Yeşildirek'te 'Çınar Bebe Giyim' adlı işyerini işleten 30 yaşındaki Yılmaz Çınar, 26 yaşındaki Özcan Çınar ve Muşar Çınar da kaçırılmıştı. Polis, olay yerinde sekiz boş kovan bulurken, evdeki kapı ve pencerelerde zorlama izine rastlamamıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7343917343910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.