30 milyon liranızı nasıl alırdınız?

KONYA - Milli Piyango’nun 30 milyon lira büyük ikramiyeli Yılbaşı Özel Çekilişi yaklaşırken, bilet alanlar gözü kapalı çekmekten doğum gününe denk gelen numaralı seçmeye kadar türlü yolla ‘uğur’ arıyor.
Satışa sunulan her bilete matematiksel olarak ikramiye çıkma ihtimali  aynı olsa da pek çok kişi bileti Ankara ve İstanbul’dan almayı tercih ediyor.  Ankara ve İstanbul’da da özellikle daha önce büyük ikramiye çıkmış bayilerden satın alınan biletlerin ‘uğur getireceğine’ inanılıyor. İşte yılbaşı ikramiyesi vurması için en çok başvurulan uğurlar:
-Bilet daha çok şans getirsin diye çocuklara çektiriliyor. -Bilet, daha önce büyük ikramiye çıkmış bayiden alınıyor. -Kadınlar bereket olarak görülerek onlara çektiriliyor. Tesadüfün uğur getireceğine inananlar gözünü kapatarak, bilet yelpazesi  içinden bir tane çekiyor.  -Bazıları biletlerin numaralarını tek tek inceleyerek, şans numaralarına göre bileti belirliyor, bazıları da peş peşe birbirini takip eden seri numaralı  biletleri uğurlu sayıyor. (aa)