305 işçi THY'ye geri dönüyor

305 işçi THY'ye geri dönüyor
305 işçi THY'ye geri dönüyor
HAVA-İŞ Başkanı Ali Kemal Tatlıbal 15 Mayıs 2013'te başlayan grev için "İmzalar atıldı. Her şey hayrımıza olacak. Herkesi işe alacağız" dedi.

HAVA - İŞ sendikasının on gün önce yapılan Olağan Genel Kurul sonrası yeni seçilen Ali Kemal Tatlıbal başkanlığındaki yönetimi, 15 Mayıs 2013’te başlayan grevde anlaşmaya varıldığını açıkladı. Akşam saatlerinde THY Genel Müdürlük binasında bir araya gelen işveren ve sendika yetkilileri anlaşmaya vardıklarını, geniş açıklamanın daha sonra yapılacağını bildirdiler. Hava-İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal Genel Müdürlük binasından ayrılırken yaptığı kısa açıklamada “İmzalar atıldı. Her şey hayrımıza olacak. Herkesi işe alacağız" dedi.

ÇIKARILAN 305 PERSONELE UMUT IŞIĞI

Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ve yönetim kurulu üyeleri, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu dün makamında ziyaret ederek tanışmıştı. Tanışma toplantısı ile ilgili olarak sendika tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Samimi bir havada geçen görüşmede Genel Başkan Tatlıbal yeni göreve gelen Yönetim Kurulu’nun talepleri doğrultusunda grevin bitirilerek iş barışının yeniden sağlanmasının ilk hedefleri olduğunu belirtti."

Geniş açıklamanın ilerleyen saatlerde yapılacağı bildirildi.

305 İŞÇİ ATILMIŞTI
Türk Hava Yolları’ndaki grev nedeni ile 305 Hava İş üyesi işten atılmıştı. Söz konusu işçilerin önemli bir bölümü iş mahkemelerinde açtıkları işe dönüş davalarını kazanmıştı. 305 işçinin işe dönüşü sorunun devam ettiği süreçte Hava İş Genel Kongreye gitmişti. 7-8 Aralık’ta yapılan seçimlerde 24 yıl Hava İş Başkanlığı yapan Atilay Ayçin, seçimi kaybetmişti.