35 altınını 'büyücü hırsızlar'a kaptırdı

35 altınını 'büyücü hırsızlar'a kaptırdı
35 altınını 'büyücü hırsızlar'a kaptırdı
Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde misafir oldukları ev sahiplerine 'bu evde büyü var' diyen iki kişi, büyü çözme bahanesiyle yıllardır ev alabilme umuduyla biriktirdikleri 35 Cumhuriyet altınını çalıp, kayıplara karıştı.

KASTAMONU – Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde misafir oldukları ev sahiplerine 'bu evde büyü var' diyen iki kişi, büyü çözme bahanesiyle yıllardır ev alabilme umuduyla biriktirdikleri 35 Cumhuriyet altınını çalıp, kayıplara karıştı.

Olay, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine bağlı Şahinçatı köyünde meydana geldi. Hırsızlık olayına karışan iki kişi, köyde oturan ve çiftçilik yapan Hüseyin (58) ve eşi Türkan Yılmaz'ın (54) evine geldi. Kimliği belirsiz kişiler, evde yalnız olan Türkan Yılmaz'ın kapısını çaldı. İddiaya göre kapıyı açan Türkan Yılmaz ile bir süre konuşan bu kişiler, evinde büyü olduğunu ve başlarına çok kötü işler gelebileceğini söyledi. Bir anda endişelenip telaşlanan Türkan Yılmaz, bu kişileri evine alarak kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Türkan Yılmaz'ın ikametine giren iki kişiden biri, diğer arkadaşını gözcülük yapması için kapıda bıraktı. İçeriye giren ve kimliği henüz tespit edilemeyen hırsız, Yılmaz'dan ilaç hazırlamak için malzemeler istedi. Getirilen malzemelerden bir karışım yapıp 'şimdi büyü bozma işleminin sonuna geldik. Evde ne kadar altın varsa getir' diyerek ev sahibinin aklını karıştırdı. Ev sahibi Türkan Yılmaz ise bir anlık panik ve korku ile 'büyü bozulsun' diyerek Taşköprü ilçesinden ev alabilmek için yıllardır biriktirdikleri 35 cumhuriyet altınını hırsızların yanına getirdi. Hırsızlar. hazırladıkları karışımı eve serperek inandırıcılığa devam ettiler.

Yaklaşık 5 dakika daha evde oyalanan hırsızlar Türkan Yılmaz'dan su isteyip, altın dolu torba ile kendi torbalarını değiştirip evden ayrı. Ev sahibi Türkan Yılmaz ise 2 kişiyi köyün çıkışına kadar uğurlayıp, eve döndü. Evde biraz gündelik işlerle uğraştıktan sonra odaya girip altınları kontrol etmek isteyen Yılmaz'ın, torbanın boş olduğunu fark etmesi ile olay ortaya çıktı.

Durumu eşi ve komşularına, daha sonra da jandarmaya haber veren Yılmaz, yaşanan bu talihsiz olay karşısında sinir krizleri geçirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, evden parmak izi ve delil çalışması yaptı. Jandarma, olay yerinden kaçan hırsızları arama çalışmalarını sürdürüyor.


HÜSEYİN DOĞAN / DHA


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  haber

  ,

  jandarma

  ,

  dolu

  ,

  Türkan