35 yıl sonra ilk CHP adayı

35 yıl sonra ilk CHP adayı
35 yıl sonra ilk CHP adayı
TOKAT'ta CHP Pazar İlçesi'nde 24, Reşadiye ilçesinde ise 35 yıl aradan sonra belediye başkanlığı için aday çıkardı.

Tokat’ta yaklaşan yerel seçimler öncesi CHP , bazı ilçelerde adayını belirledi. Belirlenen ilçeler arasında uzun süredir aday çıkarılmayan Pazar ve Reşadiye de yer aldı. 24 yıl aradan sonra Pazar’da seçime katılacak olan CHP, burada Halil İbrahim Doğan’ı aday gösterirken, en son 1978 yerel seçimlerinde aday çıkardığı Reşadiye’de ise Zeki Çardak ismini belirledi.

’KENDİMİZİ YENİ HAZIR HİSSETTİK’

Pazar Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Doğan, CHP olarak uzun yıllardır ilçede başkan adayı çıkaramadıklarını söyledi. Doğan, "Biz Pazar’ın gerçek sorunlarını çok yakından takip ediyorduk. Fakat işimiz gereği bu göreve kendimizi daha yeni hazır hissettik. Ben bu sorumluluğu taşıyarak göreve talip oldum. İnşallah bu görevi belediye başkanlığını kazanarak devralmak istiyoruz" diye konuştu.

'TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDA CHP ADAYI OLMALI'

Tokat’ın 12 ilçesinde iddialı olduklarını söyleyen CHP İl Başkanı Duran Kum ise şöyle konuştu:

"Bunların içerisinde 35 yıla yakındır aday adaylarımızın olmadığı özellikle Reşadiye ve Pazar ilçemizde daha farklı iddialıyız. Yani CHP’nin bu 2 ilçede daha önce belediye başkanı vardı. Ama son 35 yıldır CHP bu ilçelerde aday çıkarmadığı için yerel seçimlerde ortaya bir iddia koymadı. Tabii o günün şartlarında belki arkadaşlarımız bu konuyla ilgili pek üzerine düşmediler. Belki adaylıklarla ilgili ortaya bir iddia koymadılar veya örgütün kendi içerisindeki sıkıntılardan dolayı böyle bir şey yaşandığını düşünüyorum. Ama biz sayın Kemal Kılıçdaroğlu genel başkan olduktan sonra CHP’nin Türkiye’nin her noktasında adayının olması gerektiğine inanıyoruz. Bu seçimde her iki ilçede de iddialıyız.”

Reşadiye ve Pazar ilçesinde mevcut belediye başkanlıkları halen MHP ’de bulunuyor. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115751411575143

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İyi haber radikalden okunur - özgünk

  Haber başlığınız haber ile uyumlu olmuş. Spot güzel olmuş; kısa, net ve açık.Haberde 5n 1k kuralına uyulmuş. Haberin kaynağı belli. Haberde düşüncelerine başvurulanların söyledikleri "söyledi", "konuştu" şeklinde ifade edilmiş. Haberin resmi haber ile uyumlu. Haberde herhangi bir taraf tutma yada bir tarafı diğerinden üstün gösterme gibi bir durum yok. Objektif bir haber. Kısacası haberinizi beğendim. Teşekkürler. :)

  2009 dan 2014 yerel seçime doğru - pispor

  İstanbul ak parti 3 milyon oy CHP 2,5 milyon oy bu defa CHP 2 milyon oy ya alır ya almaz 2 milyon oyu da ancak Mustafa Sarıgül ile alabilir AK Parti yine 2009 daki oyu almazsa bile yine 2,5 milyon oydan fazlasını alarak İstanbul belediye başkanlığını kesin alır CHP nin tek bir şansı var tüm demokratik sosyalist kesimler ile ortak bir aday koyarlarsa İstanbul u 3,5 milyon oyla siler süpürürler

  ALEVİ DİYE GEÇİNEN CHP - pispor

  iki yerleşim alanıda alevilerin çoğunlukta olduğu yerler şimdiye kadar alevi laik CHP nerde idi acaba