'37 çalışanımızın ifadesine başvurulacak'

Nergis Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Şankaya, İstanbul Mali Şube ekiplerince gözaltına alınan 37 kişinin, holdinge bağlı şirketlerde müdür düzeyinde yöneticilik yaptıklarını belirterek, bu kişilerin, ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul'a götürüldüklerini söyledi.

Nergis Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Şankaya, İstanbul Mali Şube ekiplerince gözaltına alınan 37 kişinin, holdinge bağlı şirketlerde müdür düzeyinde yöneticilik yaptıklarını belirterek, bu kişilerin, ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul'a götürüldüklerini söyledi. Şankaya, İstanbul Mali Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce 'Dağ Operasyonu' adı altında hayali ihracatla ilgili olarak düzenlenen operasyonla ilgili "Şişli Başsavcılığı,
ihracatla ilgili olarak holding şirketlerinde yönetici düzeyindeki 37
çalışanımızın ifadesine başvuracak. Ben de konuyla ilgili çok fazla bilgiye sahip değilim. Olay, bugün saat 15.00 sıralarında oldu" dedi. " Türkiye 'nin en büyük hayali ihracat operasyonu" olarak nitelendirilen 'Dağ Operasyonu' kapsamında İstanbul Mali Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilk aşamada Nergis Holding şirketlerinden 37 kişiyi gözaltına almıştı.


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    İstanbul