375 kiloluk milli güreşçinin dramı

375 kiloluk milli güreşçinin dramı
375 kiloluk milli güreşçinin dramı

Pek çok altın madalya kazanan Mehmet Ayyıldız evinden vinçle çıkarıldı.

BURSA - Altın madalyalarla dolu bir kariyerin ardından son günlerde aşırı şişmanlayarak 375 kiloya ulaşan eski milli güreşci Mehmet Ayyıldız, fenelaşınca kapıdan geçemediği için bulunduğu odada mahsur kaldı. 58 yaşındaki Ayyıldız, sökülen pencereden vinç yardımıyla çıkarılarak kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedaviye alındı.
Mehmet Ayyıldız, 17- 25 yaşlarında ilgi duyduğu güreş sporunda Türkiye şampiyonu olup giydiği milli formayla Balkan şampiyonalarında birçok altın madalya kazanmıştı. Adından uzun süre söz ettiren Ayyıldız, güreşi bıraktıktan sonra Tekel’de işçi olarak çalışmaya başladı. Müsile hanımla evlenen ve çocuğu olmayan eski milli güreşçi, emekli olduktan sonra aşırı kilo almaya başladı.
Osmangazi’de Namazgah Mahallesi Alan Sokak’ta dört katlı apartmanın ikinci katında yatağa bağlı yaşamaya başlayan milli güreşçi, son günlerde daha da kilo olarak 375 kiloya ulaştı, artık kaldığı odadan dışarı çıkamaz oldu. 

Eşi yardım istedi
Sara, aşırı kiloya bağlı kalp yetmezliği, yüksek tansiyon ve nefes darlığı rahatsızlıkları da olan Ayyıldız, önceki gece fenalaştı. Müsile Ayyıldız, eşini odadan çıkaramayınca çareyi vinç yardımıyla pencereden çıkarmakta buldu. Sivil Savunma ve itfaiye ekiplerinden yardımıyla, Ayyıldız, yattığı yatağa bağlanıp odanın penceresi sökülerek vinçle çıkardı. Ayyıldız yine vinç yardımıyla ambulansa bindirilerek Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Ayyıldız, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. (dha)