38 yazarlı kitap 100 bin baskısıyla piyasada

Mustafa Necati İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 35 öğrenci ve üç öğretmeninin yazdıkları 100 öykü ve denemeden oluşan ve 100 bin basılan 'Karların İlk Aşkı' adlı kitap 5 YTL fiyatla satışa sunuldu.

KONYA - Mustafa Necati İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 35 öğrenci ve üç öğretmeninin yazdıkları 100 öykü ve denemeden oluşan ve 100 bin basılan 'Karların İlk Aşkı' adlı kitap 5 YTL fiyatla satışa sunuldu.
Öğrenciler ve öğretmenler 'Türkçe okuyalım, Türkçe konuşalım ve Türkçe yazalım' diyerek yola çıkıp öykü ve denemeler yazdı. Öğrenci ve öğretmenlerin yazdıkları 100 öykü ve deneme bir kitapta toplandı. Kimi anne sevgisini, kimi de doğayı, aşkı ve yaşama sevincini anlatan öykü ve denemeler yazan öğrenciler, yazdıklarını dün kitabın tanıtımı için düzenlenen kokteylde davetlilere okudu. Yazmayı çok sevdiklerini belirten öğrenciler, yeni bir kitap için hazırlık yaptıklarını söyledi.
Amaçlarının çocuklara Türkçeyi sevdirmek olduğunu söyleyen okul müdürü Mustafa Arıcı ise, "Kitaba birinci sınıftan sekizinci sınıfa 35 öğrenci ve üç öğretmen emek verdi. İçinde kaliteli yazılar var" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7468137468130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.