38 yıldır hastanelik!

Kronik akciğer hastası olan 58 yaşındaki Abdullah Kozan, Bursa Devlet Hastanesi'nin en 'kıdemli' hastası.

BURSA - Kronik akciğer hastası olan 58 yaşındaki Abdullah Kozan, Bursa Devlet Hastanesi'nin en 'kıdemli' hastası.
Askerlik görevini yaparken akciğerinden rahatsızlanan Abdullah Kozan, Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve dönemin başhekimi Dr. Rüştü Burlu tarafından hastaneye yatırıldı. Kozan o günden bu yana, 38 yılda 12 başhekim ve yüzlerce çalışanı 'eskitti'. Askere giderken sağlıklı olduğunu anlatan Kozan, "İyileşebilmem için aylarca çeşitli tedaviler uyguladılar. Sonra hastalığımın kronik olduğu belirlendi. O günden bu yana buradayım" dedi.
Kozan, hastane yetkililerinin kendisini huzurevine yerleştirmek istediğini, ancak bunu kabul etmediğini anlatırken "Tek dostum var, odamdaki televizyon. Artık hastane ortamına alıştım. Burası benim evim oldu. Bazen hastalara yardım ediyorum. Tedavim de aksaksız şekilde sürüyor. İyileşeceğimi sanmıyorum. Burada öleceğimi düşünüyorum" diye konuştu.
'Personelimizden biri gibi...'
Akrabası olmayan ve geliri bulunmayan Kozan'dan, hastane masrafları için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Bursa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Cemil Karabay, Kozan'ın, birkaç kez nefes darlığı sonucu ölüm tehlikesi atlattığını söyledi. Kozan'ın hastalığının sürekli takip gerektirdiğini vurgulayan Karabay Kozan'a alıştıklarını anlattı: "Abdullah Kozan çok iyi niyetli bir insan. Onu artık personelimizden biri olarak görüyoruz. Bize hiçbir rahatsızlık vermiyor. Kendisine çok alıştık."