4 bin YTL 'mini etek' tazminatı

Trabzon Barosu avukatlarından Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, 'edebe aykırı' giyindikleri iddiasıyla cumhuriyet savcılığına şikâyet ettiği iki kadın meslektaşına 4 bin YTL tazminat ödemeye mahkum oldu.

TRABZON - Trabzon Barosu avukatlarından Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, 'edebe aykırı' giyindikleri iddiasıyla cumhuriyet savcılığına şikâyet ettiği iki kadın meslektaşına 4 bin YTL tazminat ödemeye mahkum oldu.
Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada davalı Bayraktar, "Bana göre dava sabit olmamıştır. Hakaret suçlaması nedeniyle Sulh Ceza Mahkemesi'nde beraat kararı verilmişti" dedi. Ancak mahkeme, davacı kadın avukatlar Ümit Kaba ile Sunay Atamer'in tazminat taleplerinin kısmen kabulüne ve her birine 2 biner YTL tazminat ödenmesine karar verdi.
Bayraktar, Kaba ve Atamer'i, 'yırtmaçlı etek giyerek, baldır ve bacaklarını ahlak ve edebe uygun olmayan biçimde halka göstererek kıyafet kararnamesine aykırı davrandıkları', dönemin baro başkanları Hamit Şimşek ile Ali Sürmen'i ise kıyafet kararnamesini uygulamadıkları iddiasıyla savcılığa şikâyet etmişti. Bunun üzerine Trabzon Barosu, kadın meslektaşlarını aşağıladığı' gerekçesiyle Bayraktar'a 340 YTL para cezası vermişti.


    http://www.radikal.com.tr/7487357487350

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.