4 biraya 3 yıl hapis

4 biraya 3 yıl hapis
4 biraya 3 yıl hapis
Kayseri'de 4 birayı, tekel bayiden bıçak tehditiyle gasp ettikleri iddiasıyla yargılanan biri kadın 3 sanık, 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce 3'er yıl 10'ar ay 20'şer gün hapis cezasına çarptırıldı.

RADİKAL - Geçen temmuz ayında iddiaya göre Turgut Ü. ve Münevver Ö., otomobille bir süre gezdikten sonra arkadaşları İbrahim D.'den 4 bira almasını istedi. Markete giren İbrahim D. de, bıçak zoruyla biraları aldı. Olaydan sonra dükkan sahipleri Ş.Ö ve Ö.A'nın şikayeti üzerine, şüpheliler yakalandı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden İbrahim D. tutuklanırken, Turgut Ü. ve Münevver Ö. ise, adli kontrol şartıyla, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu İbrahim D. ve tutuksuz sanıklar Turgut Ü. ile Münevver Ö. hazır bulundu. Mahkemedeki savunmasında suçlamaları kabul etmeyen İbrahim D, "Böyle bir olayın olmasını istemezdim. Münevver beni aradı. Gel birlikte mangal yapalım dedi. Bana 20 lira verip şarap aldırdı. O gün 1,5 litre şarap içtim. Beni tekel bayiye yollayıp kendi hesabına 4 bira yazdırmamı istedi. Dükkan sahibi veresiyeyi reddedince, tekrar araca döndüm. Bu kez bana bıçak verip, 'Biraları al. Yoksa biz sana ne yapacağımızı biliriz' diye tehdit etti. Ben de 15 dakika düşündükten sonra içeri girdim. 'Münevver bana parayı verdi sen biraları poşetle' dedim. Biraları aldıktan sonra da, parasını sonra vereceğini söyleyip çıktım" dedi. Tutuksuz sanıklar Turgut Ü. ve Münevver Ö. ise, suçlamaları reddedip, beraatlarını istedi.

Mahkeme heyeti 3 sanığı da ayrı ayrı, 'Birden fazla kişi tarafından silahla yağma' suçunu işledikleri gerekçesiyle, 3 yıl 10 ay 20 gün hapis cezasına mahkum etti.
DHA-Doğan BİLMEZ