4 ilde operasyon

4 ilde operasyon
4 ilde operasyon
Ankara'nın da aralarında bulunduğu 4 ilde "paralel yapı" iddialarına yönelik operasyon başlatıldı. Bazı şüpheliler hakkında yakalama kararı bulunduğu bildirildi.

RADİKAL- Ankara 'nın bulunduğu 4 ilde kriptolu ve normal telefonların yasa dışı dinlenmesine yönelik operasyon başlatıldı.
Operasyon kapsamında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda (TİB ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'ndaki (TÜBİTAK) bazı kişiler hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi.

Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlemelerine ilişkin başlatılan operasyon kapsamında aralarında TİB eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, TİB Başkan Vekili Osman Nihat Şen ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu'nun bulunduğu toplam 28 kişi yakalama kararı çıkartıldı. Operasyonun Ankara merkezli olmak üzere İstanbul , Sakarya ve Kocaeli'nde olduğu belirtildi. Tahsin GÜNER - Muhammet BAYRAM / ANKARA, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/127589312758931

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  amaç farklı - user966283

  cizre atreş hattında, kpssnin kaldırılması gündemde, aselsan mühendislerinden biri daha öldü, pkk özerkliğini ilan etti. biz hala paralel avındayız. usulsüz dinleme yapıldığına inanmıyorum. 17 arlıktan beri hükümet gözle görülür bir tane delil ortaya koyamadı. yazıklar olsun. tutuklanan polislerden çoğu serbest bırakıldı. yüce divan oylamasının yapılacağı günde yeni bir operasyon. yüce divana gitmeyecek bu bakanlar görürsünüz.