40 emniyet müdürü 20 vali gidiyor mu?

40 emniyet müdürü 20 vali gidiyor mu?
40 emniyet müdürü 20 vali gidiyor mu?
İçişleri Bakanlığı koltuğuna Ala'nın oturmasıyla gözler Vali ve Emniyet Müdürleri Kararnamesi'ne çevrildi. 60 kişinin görev yerinin değişeceği belirtiliyor.
Haber: ÖMER ŞAHİN - omer.sahin@radikal.com.tr / Arşivi

Türkiye ’yi sarsan ve siyasetteki dengeleri altüst eden 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası, emniyet müdürlüklerinde başlayan görevden almaların üst makamlara kadar sıçraması bekleniyor. İçişleri Bakanlığı’na dün Efkan Ala’nın gelmesinin ardından gözler Vali ve Emniyet Müdürleri Kararnamesi’ne çevrildi. Ankara kulislerinde bugüne kadar görülmemiş kapsamda bir değişikliğin olabileceği söyleniyor. 20 vali ve 40 il emniyet müdürünün değişebileceği konuşuluyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Gezi olayları sonrası yapmayı düşündüğü vali-emniyet müdürleri operasyonunun böylece 17 Aralık’la birleşerek daha kapsamlı olabileceği ifade ediliyor. Başbakan Erdoğan’ın değişiklik için kabine revizyonu ve Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısını beklediği kaydedildi. Başbakan Erdoğan’ın 3’lü imza gerektiren bu atamalar için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir ön görüşme yaptığı da tahmin ediliyor.


  http://www.radikal.com.tr/116818411681844

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Bölge Valileri"?? - Ari Zerdüst

  Kürtlerin yasadigi cografyada atanan Vali ve kaymakamlarin tümü Gülen Cemaatina mi ait yada Erdogana mi ait.Oralara hic el atilmiyorda ondan soruyorum.Cemaatin valileri deniliyor ama su ana kadar degisen-degistirilen,istifa eden,etirilen yok. Peki neden? Yolsuzluklar sadece Firatin batisinda mi yasaniyor? Oysaki yolsuzluklarin ,cinayetlerin,katliamlarin yasandigi yer o cografya.Bunlar bence eamimi degil Dalasirlarken ikiside Firatin batisinda o kadar kirli islere bulasmislar ki korkularinda tek bir söz bile etikleri yok.Haa Tarikat Lideri Gülenin yayin organi Zaman dün Roboski'nin suclulari daha ortaya cikarilmadi.Bence bu Erdogana saedecbir uyari. Oysaki bunlar iki ortak.Tüm isleri ortak yaptilar.Peki Erdogan neden cemaatinkini acikliyamiyor?

  ya bu adama ısınamadım - A.D

  çok itiçi geldi bana.onun valiliği sırasında 14 kişi öldürülmüş.

  iyi de nereye kadar - genco940

  40 ordan 25 burdan, olmadı 15 ordan 25 burdan sonunda yanlız kalmayasınız. Belli olmaz hani öyle olursa millette sizi çizi verir olur biter, sepet koluna herkes yoluna nasıl olsa beraber yürüyordunuz, beraber yi canınız sıkılmasın giderken.

  vali olacak adam - nikbinliks

  ya abi bana bir valilik varmı acep.işsizim.siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunuyum.he abi yokmu.kaymakam falan da kurtarır yani.müdürlüğe de yok demem 300 500 kişi gitti ya vardır bi yer.bulursun sen ayarlarsın bişiler.