40 günlük er, acemi birliğinde intihar etti

40 günlük er, acemi birliğinde intihar etti
40 günlük er, acemi birliğinde intihar etti
İzmir'in Bornova İlçesi'nde eğitim verilen acemi erlerden Sergen Altıntaş, piyade tüfeğiyle intihar etti.

İZMİR - Olay, sabah saatlerinde, Hacılarkırı Jandarma Eğitim Komutanlığı'nda meydana geldi. 40 gün önce birliğine teslim olup acemi eğitimi almaya başlayan 21 yaşındaki Sergen Altıntaş, atış talimi için dışarıya çıktı. İddiaya göre Altıntaş, bu sırada G-3 piyade tüeğiyle başına ateş ederek intihar etti. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan Sergen Altıntaş'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere İzmit'e götürüldü.(dha)


  http://www.radikal.com.tr/112519011251902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kiymayin - Fidel Cinar

  gercekten kiymayin bu genclere zorunlu askerlik bugun turkiye gibi geri ulkelerde var profosyonel askerlik gelsin artik zorunlu askerlik kaldirin. ben asker dogmadim asker olmayacagim. VICDANI RED hakki taninsin.

  allah rahmet eylesin. - Göktürk1903

  psikolojik sorunu olan er erbaşa silah verilmesi, büyük yanlış. askerler acemi birliğinde ellerine silah almadan detaylı psikiyatri testlerine tabi tutulup herhangi bir madde bağımlılığı olup olmadığı, intihara meyilli olup olmadıkları araştırılmalı. her ne kadar silahlı kuvvetlerde bu iş için kurulmuş olan rdm(rehberlik ve danışmanlık merkezi) olsa da, yetersiz kalıyor. daha yakın ilgi, alaka ve muamele şart. allah rahmet eylesin.